Komentāri

Darba nedēļas beigas ar labi padarīta darbu izjūtu var sveikt skolēni – aiz muguras visi valsts obligātie pārbaudījumi. Šodien nokārtots matemātikas eksāmens. Tas aizvadīts bez starpgadījumiem, un arī nav ziņu, ka tā saturs būtu noplūdis. Tikmēr zināmi jau pavedieni, kas var būt vainojams pie latviešu eksāmena domrakstu temata izzināšanas.

Bruņojušies vien ar savām zināšanām, rakstāmpiederumiem, cirkuli un lineālu, 12. klases skolēni visā Latvijā kārtoja centralizēto eksāmenu matemātikā. Pārbaudījumam atvēlētas četras stundas bez pārtraukuma, un no mācību klases jaunieši iznāca ar manāmu atvieglojumu. Ar šo eksāmenu noslēdzās obligāto valsts pārbaudījumu sērija, kam sekos izvēles pārbaudes darbi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī Valsts izglītības satura centrā nav ziņu par šā eksāmena noplūdi, un kopumā tas aizvadīts bez starpgadījumiem. Centrs turpina iekšējo izmeklēšanu par otrdien noplūdušo latviešu valodas eksāmena domraksta daļu, vainīgo meklē arī Valsts policija.

“Kas attiecas uz informācijas izzināšanu par pirmo eksperimenta variantu, esam noskaidrojuši, ka tas varētu būt posms, kad eksāmens tika sagatavots. Ir identificēts personu loks, kam šī informācija bija zināma,” teic Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāve Alise Bērziņa.

Savukārt rezerves tematu noplūde varēja notikt tikai no skolu direktoru puses. Par eksāmenu satura pāragru izpaušanu var draudēt kriminālatbildība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl