7 komentāri
Centrālās stacijas tualetēs vēl aizvien jūtama padomju elpa
Aculiecinieks

Centrālajā stacijā vietā, kur pat karalis iet kājām, vēl aizvien jūtama padomju elpa. Tualetes papīra izņemšana tiek rūpīgi uzraudzīta, sarunas norit krievu valodā, čeku izdošana ir retums – vismaz vēl pirms portāls Skaties.lv nodeva Origo vadībai kāda satraukta lasītāja vēstuli par nekārtībām sabiedriskajās maksas tualetēs.

Centrālās stacijas maksas tualetē neizsniedz čekus par pakalpojumu, latviešu valodas zināšanas ir diezgan bēdīgas, naudu, kas ir kasē, labierīcību darbinieces sadala savā starpā, tualetes papīru izdalam, rūpīgi kontrolējot  – šādu ainu iezīmē kāds Skaties.lv lasītājs.

Tikmēr SIA Hiacinte – uzņēmums, kas nodrošina tualešu pakalpojumu Centrālajā stacijā, – apgalvo, ka šādas nekārtības tur nenotiek, taču ar latviešu valodu gan ir, kā ir.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Satrauktā lasītāja sūdzību portāls Skaties.lv saņēma pagājušajā nedēļā, taču šonedēļ, jau pēc tam, kad nodevām to Latvijas dzelzceļa un Origo pārstāvjiem, portāls novēroja, ka čekus SIA Hiacintes tualetēs izsniedz gan, tāpat arī tualešu darbinieces klientus apkalpo latviski.

Sazinoties ar SIA Hiacinte vadību, kompānijas pārstāvji norādīja, ka ”visi čeki tiek reģistrēti Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Nav neviena čeka, kas nav nereģistrēts.”

”Taču latviešu valodu perfekti gan nezina neviens, taču runāt to, kas attiecas uz darbu – prot! Jāsaprot, ka tur strādā cilvēki, kuriem ir aptuveni 70–80 gadi,” pauda SIA Hiacinte pārstāvji. Savukārt angļu valodā gan protot tikai viens cilvēks, kas strādā labierīcībās, tomēr personāls zinot dažus vārdus angļu mēlē, piemēram, vīriešu tualete, sieviešu tualete, paldies, atvainojiet utt., sacīja SIA Hiacinte pārstāvji.

Runājot par naudu, ko labierīcību darbinieces esot dalījušas, SIA Hiacinte pārstāvji pauž, ka tā noteikti esot bijusi darba samaksa, kas skaidrā naudā atstāta labierīcībās.

Tiesa gan, saruna ar SIA Hiacinte vadību notika jau pēc tam, kad lasītāja sūdzību Origo nodeva kompānijas pārstāvjiem. ”Šajā konkrētajā gadījumā t/c Origo administrācija nodeva apmeklētāja sniegto sūdzību nomniekam SIA Hiacinte un veica pārrunas ar to,” pauda Origo pārstāve Linda Vecvagare.

“Ņemot vērā to, ka stacijas ēku un t/c Origo ik dienas apmeklē ļoti liels apmeklētāju skaits, iespējams, kādi komentāri vai ierosinājumi ir bijuši, tādā gadījumā tie ir nodoti nomniekam tālākai jautājuma izskatīšanai,” pauda Origo pārstāvji, kas uzskata, ka lielākā daļa atbildības jāuzņemas SIA Hiacinte pārstāvjiem.

SIA Hiacinte līgums par labierīcību pakalpojuma nodrošināšanu Centrālajā stacijā ir kopš 2001. gada, un tagad tas ir pagarināts līdz 2021. gadam. Nesen veikts remonts sieviešu tualetēs, bet nākamā gada sākumā tas plānots arī vīriešu tualetēs.

SIA Hiacinte apgrozījums pērn bija 131 tūkstotis eiro, un gads noslēgts ar 700 eiro zaudējumiem, liecina Lursoft dati.

TOP komentāri

 • Saule
  +3 +3 0

  Saule

  Oh, ticiet, Rīgas stacijā viss ir okay. Vai raksta autors ir mēģinājis Torņkalna stacijas tualeti? Tur vajag vai nu gumijniekus kājās vai ar ķekatām ieiet. Eiropas Savienībā esam.
 • haralds elceris
 • haralds elceris
  +1 +1 0

  haralds elceris

  čurāt var kaut čīniešu valodā, bet valsts valoda tantukam jāprot. citādi i nužņikā tikai par apkopēju.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl