14 komentāri

Pēc nepilniem trīs mēnešiem uz Latvijas autoceļiem parādīsies 40 jaunas netrafarētas Ceļu policijas automašīnas. Tādā veidā likumsargi grib pieteikt karu agresīviem šoferiem. “Autovadītāji ir solidāri savā starpā un, redzot ceļu policijas ekipāžu, piesaka to gan mobilā aplikācijā, gan mirkšķinot viens otram uz ceļa, bet netrafarēto auto identificēt ir daudz sarežģītāk,” sarunā ar LNT Ziņām norāda Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks.

Autoeksperti uzskata, ka netrafarēto auto krietnais skaits palīdzēs būtiski uzlabot satiksmes drošību.

 • Netrafarēto auto izmantošanu pieredze Latvijā tiek pārņemta no Skandināvijas valstīm, kur tā ir ļoti izplatīta. Piemēram, Norvēģijā 90% Ceļu policijas automašīnu ir tieši netrafarētas.

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Ceļu policijas Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, veicot pastiprināto kontroli un izmantojot tieši netrafarētās automašīnas, divreiz vairāk sastādījuši protokolus par ļoti lielu ātruma pārsniegšanu. Tas nozīmē, ka netrafarētos auto uz ceļa patiešām grūtāk pamanīt un rupjos pārkāpumus vieglāk atklāt.

40 netrafarētās jaunās mašīnas sāks strādāt visos Latvijas reģionos jau maijā, bet galvaspilsētā to skaits, ņemot vērā satiksmes intensitāti, būs vislielākais – aptuveni 15. Šobrīd uz Latvijas autoceļiem satiksmi uzrauga septiņi netrafarētie Ceļu policijas auto.

TOP komentāri

 • Ga4us
  +3 +3 0

  Ga4us

  A kur tad paliek prevencija, krūmos nesēdēšana, krustojumos stāvēšana? Vai tas plāns palika pagājšnedēļai.
 • Xenon
  +2 +2 0

  Xenon

  Es tikko gaidīju 30 sek uz reklāmu lai skatītos 58 sek video? Tizla saite,tfu
 • GG
  +3 +2 -1

  GG

  Un kāda jēga iztērēt valsts naudu uz jauniem netrafaretiem auto, ja ielas latvija ir tadas pa kuram var labi ja uz 30 pabraukt, analpauri... lieka naudas izmešana.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl