“Ceļš ir bīstams!” Ropažu iedzīvotāji pieprasa nekavējoties sakārtot autoceļu Rīga-Ērgļi

8 komentāri

Ropažu iedzīvotāji pieprasa nekavējoties sakārtot autoceļu Rīga-Ērgļi, kas kopš izveidošanas ne reizi neesot piedzīvojis rekonstrukciju un šobrīd ir bēdīgā stāvoklī.

Otrdien, 24. oktobrī, uzsākta parakstu vākšana, lai piespiestu valsts institūcijas šo ceļa posmu sakārtot.

Autoceļa posms Rīga–Ērgļi no Rīgas apvedceļa līdz pagriezienam uz Ropažiem ir ļoti sliktā stāvoklī. Vidējā diennakts satiksmes intensitāte uz tā ir 3000 automašīnas, no kurām ceturtā daļa ir kravas transports. Vietējie iedzīvotāji esot zaudējuši pacietību un ticību valsts institūciju solījumiem un nolēmuši rīkot akcijas.

Kaspars Kociņš
Ropažu novada iedzīvotājs

Ceļš ir bīstams, ceļa reljefs pa šiem 35 gadiem, kuru laikā nav būtiski rekonstruēts vai atjaunots, ir nodilis, bedrains, grubuļains. Bieži braucu un redzu, – viena otra mašīna, nezinu, kam jānotiek, lai valsts pievērstu uzmanību un izpildītu savus solījumus?

Jānis Ķezis
Ropažu novada iedzīvotājs

Pierīgā viens no sliktākajiem ceļiem, un, ņemot vērā to, ka Ropažu novadā ir 3-4 dolomīta karjeri, lielākā daļa Pierīgas un Rīgas ceļu uzbūvēti no mūsu karjeriem, tā kā laiks būtu pienācis.

Izmantojot Eiropas finansējumu, 2014. gadā tika noasfaltēti 42 kilometri autoceļa Rīga-Ērgļi.

Tomēr viss ceļš tā arī netika pabeigts – rekonstrukciju nav piedzīvojuši divi šī autoceļa posmi – vides aktīvistu iebildumu dēļ tā arī netika noasfaltēts tā saucamais Kangaru ceļš. Savukārt 16 kilometru garo posmu no apvedceļa līdz Ropažu pagriezienam neatjaunoja līdzekļu trūkuma dēļ.

TOP komentāri

 • Es
  +6 +6 0

  Es

  Ja jūs katru dienu brauktu pa tādu ceļu mājas tad nez vai jūs tā priecātos kad uz bedrē m var riepas pārsist un mašīnu jaremontē dēļ tā kā taaa krātās pa biedrēm dienu dienā.
 • Kaspars
  +2 +2 0

  Kaspars

  Esmu avarējis dēļ slikta ceļa un gandrīz nosities ,izbraukt ir ļoti grūti,mašīnas bojāšana sanāk ,a nodokli mums jāmaksā par ceļiem
 • Kristīne
  +1 +1 0

  Kristīne

  Turklāt nevajag salīdzināt pašvaldības ceļu ar valsts ceļu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl