Ceļotāju Kārli Bardeli uz sauszemes sagaida ar dziesmām

1 komentārs
Ceļotāju Kārli Bardeli uz sauszemes sagaida ar dziesmām
NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

140 dienas, 11 stundas un 55 minūtes – tik ilgu laiku ceļotājs no Latvijas Kārlis Bardelis pavadīja Klusajā okeānā. Pēc garā ceļa pasaules lielākajā okeānā Kārlis jau vairāk nekā nedēļu atpūšas Franču Polinēzijas salā ar nosaukumu Hiva OA. Taču Kārļa ceļojums ne tuvu nav galā, viņš pēc atpūtas jau atkal dosies ceļā.

Ceļojums airu laivā pa kluso okeānu Kārlim Bardelim sākās Dienvidamerikā, Peru, kādā no Limas ostām. Tagad pēc 140 dienām jeb četrarpus mēnešiem Kārlis atkal ir nokļuvis uz sauszemes. Taču kā Kārlis paskaidro, tad jebkura piestāšana okeānā ir ļoti riskants pasākums.

Pēc sarežģītās iekļūšanas ostā vēl jo patīkamāk bijusi vietējo iedzīvotāju uzņemšana ar svaigiem augļiem un arī kādu dziesmu vietējā valodā, kas vēstījusi par pazudušā bērna atgriešanos. “Tā bija tāda ļoti emocionāla sagaidīšana,” viņš saka.

Tagad Kārlis apgūst dzīvi uz salas. Kā viņš norāda, tad tur dzīvo divu kategoriju cilvēki. Tie ir vietējie un atbraukušie burātāji. Kārlis pašlaik mitinās pie iebraucējiem jeb pie kāda pāra no Francijas.

Franču pāris Kārlim jau paspējis parādīt apkārtnes niršanas vietas, kur var satikt pamatīgas zivis. Labi, ka tās pārtiek tikai no planktona. “Tu vari vienkārši traks palikt, skatoties, ka viņa tev nāk virsū ar to pavērto muti,” saka ceļotājs.

Runājot par to, kā veicās, airējot 140 dienas okeānā, Kārlis norāda, ka viņam nācās pamainīt sākotnēji iecerēto maršrutu. Pirmā piestāšana bija paredzēta Dienvidamerikai tuvākajās Galapagu salās, taču sanāca airēt uz tālāko Franču Polinēziju.

“Bija doma, protams, par tām Galapagu salām, bet gan straumes, gan vēji bija pateicīgāki tam, lai es tur nepiestātu,” saka Kārlis.

Hiva OA salā viņš plāno apciemot vietējās skolas un iepazīstināt cilvēkus ar savu ceļojumu stāstiem, uz salas viņš sagaidīs 2019. gadu un tikai janvārī plāno doties tālāk. Nākamā iecerētā piestāšanas vieta ir Samoa salās. Galamērķis ieplānots, izkāpjot Austrālijā nākamā gada rudenī.