Ceļotājiem tagad piedāvā apdrošināties pret terorisma draudiem!

1 komentārs
Ceļotājiem tagad piedāvā apdrošināties pret terorisma draudiem!
LETA

Apdrošināties pret terorismu! Līdz ar traģiskajiem notikumiem Briselē Zaventemas lidostā, pērn Parīzē teātrī Bataclan, Ēģiptē un citviet Eiropā, apdrošinātāji pasaulē un arī Latvijā sāk piedāvāt ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļauti arī zaudējumi terorisma aktu gadījumā. 

Latvijas valstspiederīgie, par laimi, nevienā no pēdējo gadu teroraktiem nav cietuši, tomēr izjutuši skumjo notikumu sekas, kas pārsvarā saistītas arī ar papildus izdevumiem – piemēram, atcelti avioreisi vai citi satiksmes ierobežojumi, viesnīcas maiņa un turpmākā ceļa pārplānošana. Šādu problēmu materiālo pusi var palīdzēt atrisināt apdrošināšana. Tiesa apdrošinātāji patur tiesības paši noteikt, kādas ar teroraktu saistītas izmaksas ir gatavi segt.

Uldis Dzintars, Balta tehniskais direktors:

Mūsu apdrošināšanas segs medicīnas un repatriācijas izdevumus terorisma gadījumā, kā arī nelaimes gadījumu apdrošināšanu. Mēs to darām bez papildu maksas un lai nesadārdzinātu šo piedāvājumu, mēs palikām pie šiem segumiem.

Par to, ka uzsāk apdrošināšanu arī pret terorisma risku, Balta paziņoja šonedēļ. Drīz pēc tam arī citi Latvijas apdrošinātāji norādīja, ka piedāvā šādu pakalpojumu. Piemēram, Swedbank teroraktu rezultātā radušos izdevumus sedz jau septiņus gadus, tostarp apdrošinot arī ceļojuma maršruta izmaiņas.

Jānis Rupenheits, Swedbank Apdrošināšanas Produktu vadītājs:

Aktualitāte pieauga pēc Ēģiptes notikumiem, pēc tam bija Parīzes notikumi, kur jau atlīdzības bija lielākas no 200 līdz 800 eiro, pašlaik pēc Briseles notikumiem ir vēl lielākas, jo Briselē iemesls bija pati lidosta, caur kuru ir tranzītlidojumi, attiecīgi tātad jau tālāki lidojumi uz Ameriku, izmaksas lielākas, un ceļojumu plāni daudz sarežģītāki.

Arī citi apdrošinātāji izskata iespēju ieviest šo apdrošināšanas risku savās polisēs vai piedāvāt klientiem izstrādāt individuāli piemērotus risinājumus. Piemēram, Ergo Risku parakstīšanas daļas direktors prognozē, ka šis pakalpojumu veids varētu attīstīties arī Latvijā.

Tāpat arī ārlietu ministrija iesaka nopietni apsvērt iespēju apdrošināties sevišķi, ja ceļo uz valstīm, kur nesen notikuši terorakti un valstī ir bijis vai joprojām ir izsludināts paaugstināts terorisma draudu līmenis.

Ja notiek nelaime un apdrošināšanas nav, izdevumi parasti ir jāsedz pašai cietušai personai vai tās tuviniekiem. Pastāv arī iespēja, ka valsts iestādes varētu izmantot apdrošināšanu ar terorisma riska segumu, ja piedāvājums atbilstu Ministru kabineta noteikumiem un prasībām.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl