Ceļotāji no Latvijas ārzemēs biežāk nonāk nepatikšanās

Komentāri

Latvijas valstspiederīgo intereses ārvalstīs nākas aizstāvēt arvien biežāk. Ārkārtas situācijas, kad jāmeklē palīdzība, visbiežāk notiek pašu ceļotāju vainas dēļ.

Pagājušajā gadā ārvalstīs miruši 244 Latvijas valstspiederīgie, bet teju 700 pilsoņiem bijušas problēmas ar vietējo likumu ievērošanu, un viņi aizturēti – tas liek domāt, ka ceļotāji ne vienmēr pienācīgi domā par savu drošību. Pagājušajā gadā izsniegtas 2929 atgriešanās apliecības, kas nozīmē, ka nedaudz pieaudzis to ārvalstīs esošo tautiešu skaits, kas nonākuši sarežģītās situācijās. Konsulārie pakalpojumi visbiežāk tiek sniegti Lielbritānijā, Īrijā, kā arī Vācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andrejs Pildegovičs, ĀM valsts sekretārs

Ir bijušas vairākas krīzes situācijas, terora akti Parīzē, Nicā, Berlīnē, Briselē, tās ir dažādas iekšpolitikas kolīzijas – militārā apvērsuma mēģinājums Turcijā bija viens no grūtākajiem notikumiem.

Ārlietu ministrija pirms došanās uz citu valsti iesaka iepazīties ar šīs valsts likumdošanu, tradīcijām, noformēt apdrošināšanu, sargāt dokumentus un rūpēties par savu drošību.

Video: LNT Ziņu sižets

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl