Ceļotāji no Latvijas ārzemēs biežāk nonāk nepatikšanās

Komentāri

Latvijas valstspiederīgo intereses ārvalstīs nākas aizstāvēt arvien biežāk. Ārkārtas situācijas, kad jāmeklē palīdzība, visbiežāk notiek pašu ceļotāju vainas dēļ.

Pagājušajā gadā ārvalstīs miruši 244 Latvijas valstspiederīgie, bet teju 700 pilsoņiem bijušas problēmas ar vietējo likumu ievērošanu, un viņi aizturēti – tas liek domāt, ka ceļotāji ne vienmēr pienācīgi domā par savu drošību. Pagājušajā gadā izsniegtas 2929 atgriešanās apliecības, kas nozīmē, ka nedaudz pieaudzis to ārvalstīs esošo tautiešu skaits, kas nonākuši sarežģītās situācijās. Konsulārie pakalpojumi visbiežāk tiek sniegti Lielbritānijā, Īrijā, kā arī Vācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andrejs Pildegovičs, ĀM valsts sekretārs

Ir bijušas vairākas krīzes situācijas, terora akti Parīzē, Nicā, Berlīnē, Briselē, tās ir dažādas iekšpolitikas kolīzijas – militārā apvērsuma mēģinājums Turcijā bija viens no grūtākajiem notikumiem.

Ārlietu ministrija pirms došanās uz citu valsti iesaka iepazīties ar šīs valsts likumdošanu, tradīcijām, noformēt apdrošināšanu, sargāt dokumentus un rūpēties par savu drošību.

Video: LNT Ziņu sižets

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl