Ceļotāji no Latvijas ārzemēs biežāk nonāk nepatikšanās

Komentāri

Latvijas valstspiederīgo intereses ārvalstīs nākas aizstāvēt arvien biežāk. Ārkārtas situācijas, kad jāmeklē palīdzība, visbiežāk notiek pašu ceļotāju vainas dēļ.

Pagājušajā gadā ārvalstīs miruši 244 Latvijas valstspiederīgie, bet teju 700 pilsoņiem bijušas problēmas ar vietējo likumu ievērošanu, un viņi aizturēti – tas liek domāt, ka ceļotāji ne vienmēr pienācīgi domā par savu drošību. Pagājušajā gadā izsniegtas 2929 atgriešanās apliecības, kas nozīmē, ka nedaudz pieaudzis to ārvalstīs esošo tautiešu skaits, kas nonākuši sarežģītās situācijās. Konsulārie pakalpojumi visbiežāk tiek sniegti Lielbritānijā, Īrijā, kā arī Vācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andrejs Pildegovičs, ĀM valsts sekretārs

Ir bijušas vairākas krīzes situācijas, terora akti Parīzē, Nicā, Berlīnē, Briselē, tās ir dažādas iekšpolitikas kolīzijas – militārā apvērsuma mēģinājums Turcijā bija viens no grūtākajiem notikumiem.

Ārlietu ministrija pirms došanās uz citu valsti iesaka iepazīties ar šīs valsts likumdošanu, tradīcijām, noformēt apdrošināšanu, sargāt dokumentus un rūpēties par savu drošību.

Video: LNT Ziņu sižets

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl