1 komentārs

Šogad strauji audzis prāmju pasažieru skaits. Tas palielinājies par trešdaļu. Tā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vēl straujāk audzis kruīza kuģu pasažieru skaits, kas Rīgas ostā sasniedzis augstāko rādītāju piecu gadu laikā.

Ceļošana pa jūru piedzīvojusi popularitātes kāpumu. Pirmajā pusgadā prāmju pasažieru skaits Latvijā pārsniedzis 400 000. Salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem sešiem mēnešiem, tas ir kāpums par 34%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas brīvostas pārvaldē skaidro, ka prāmju pasažieru skaits galvaspilsētā audzis, jo kopš pagājušā gada decembra no Rīgas uz Stokholmu kursē divi prāmji.

Edgars Sūna
Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvis

Salīdzinot ar 2016. gada sākuma rezultātiem, ir devis tādu būtisku pasažieru skaita pieaugumu. Un, protams, Rīgas ostas gadījumā ap 90% no kopējā pasažieru skaita, tieši ir “Tallink” pasažieri.

Taču pasažieru pieplūdums Rīgas ostā palielinājies arī pateicoties kruīza kuģiem. Ar tiem Rīgā pirmajā pusgadā iebrauca gandrīz 35-i tūkstoši cilvēku, kas pat vairāk nekā divas reizes pārsniedz kruīza kuģu pasažieru skaitu attiecīgajā laika periodā pērn.

Edgars Sūna
Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvis

Šogad ļoti ar tādu uzrāvienu un labiem darbības rādītājiem Rīgas ostā rosās kruīza līnijas. Kruīza sezona pretēji tradicionāli tam, ka sākas maijā un ilgst apmēram līdz oktobrim, ir sākusies jau gada sākumā. Kruīza pasažieru skaits pēdējā piecgadē ir sasniedzis augstāko rādītāju.

Vērtējot prāmju un kruīza kuģu pasažieru skaita pieaugumu divējādas izjūtas ir Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektorei Santai Graikstei.

Santa Graikste
Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore

Mēs, protams, esam priecīgāki par tiem pasažieriem, kas uzturas šeit ilgāk un nakšņo – gan nakšņo, gan izmanto ēdināšanas pakalpojumus. Kruīza kuģu klienti pārsvarā apmeklē Vecrīgu – tātad izmanto ēdināšanas pakalpojumus, iegādājas suvenīrus, bet diemžēl uzturas šeit īsāku laiku. Bet, protams, mēs esam priecīgi par to, ka kopējais tūristu skaits pieaug. Tas jebkurā gadījumā veicina arī kopējo tūrisma eksportu.

Prāmju pasažieru skaita pieaugumu viņa skaidro ar pievilcīgām biļešu cenām. Savukārt tas, ka Rīgas ostā arvien biežāk redzami kruīza kuģi, Santas Graikstes ieskatā, ir pateicoties mērķtiecīgam darbam šādu tūristu piesaistīšanā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl