23 komentāri

Bērniem, kuri spiesti bēgt no kara šausmām, ļoti pietrūkst rotaļlietu, tāpēc Latvijā ir aizsākta akcija Zvaigzne austrumos, kuros ikviens iedzīvotājs var sniegt savu artavu un palīdzēt nelaimē nonākušajiem.

Lai sarūpētu dāvanas karadarbībā cietušajiem bērniem pasaules karstajos punktos, Latvijā šobrīd norit akcija Zvaigzne austrumos. Tajā var iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlas iepriecināt kara šausmas piedzīvojušos sīriešu, irākiešu un sudāniešu bēgļu bērnus, kas šobrīd patvērumu atraduši Jordānijā un Ēģiptē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā stāsta akcijas vadītājs Pēteris Eisāns, meklējot kontaktus un sazinoties ar cilvēkiem karadarbības cietušajās valstīs, izkristalizējies, ka bērniem, dodoties bēgļu gaitās, nav rotaļlietu. “Daudzi ir spiesti lielā steigā bēgt, un viņi paņem to, kas acumirklī ir paņemams, bet, tā kā rotaļlietas aizņem daudz vietas, tās netiek ņemtas līdzi, un cilvēki teica: būtu labi, ja varētu palīdzēt tieši ar rotaļlietām,” stāsta akcijas vadītājs.

Ikviens, kuram ir kļuvušas liekas kādas rotaļlietas, tiek aicināts palīdzēt. Viss, kas jāizdara, ir jāņem tukša kurpju kaste un jāieliek tajā mīkstā rotaļlieta, citas mantiņas, higiēnas piederumi, cimdiņi, zeķītes un citas noderīgas lietas. Uz kastītes vēlams norādīt arī kāda vecuma un dzimuma bērnam šīs lietas piemērotas. Nogādājot kastīti kādā no 45 pieņemšanas punktiem visā Latvijā, ir jānoziedo 5 eiro ceļa naudai. Visas kastītes nonāks Rīgā un tālāk tiks nosūtītas ar konteineru uz Jordāniju. To izdalīšanu klātienē pārraudzīs akcijas pārstāvji no Latvijas.

Video

TOP komentāri

 • Tabita
  +8 +8 0

  Tabita

  Es ar VISLIELĀKO prieku gan uztaisīšu kastīti, gan noziedošu 5 Euro ceļa naudai :)
 • saule
  +6 +6 0

  saule

  Ar iedomāšanos nekas nebūs līdzēts, lūdzu dariet, noskaidrojiet kuriem pašmāju bērniem trūkst mantas un aizvediet viņiem.
 • rx
  +5 +5 0

  rx

  Tak necepieties par tiem 5 EUR. Neviens čeku vai konta izdruku neprasīs. Tas uz katra sirdsapziņas paliek. Es, piemēram, savā aizņemtībā nevaru uz rotaļu veikalu aizskriet, tāpēc došu priekšroku noziedot naudu. Neviena kastīte taču Latvijā nepaliks.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl