Cēla rīcība! “Facebook” izveidota labdarības grupa mazina nabadzības izpausmes

0 Komentāru
Cēla rīcība! “Facebook” izveidota labdarības grupa mazina nabadzības izpausmes
Foto: LETA

Trūkumcietējiem palīdz latviešu emigrantu Lielbritānijā rīkotās labdarības akcijas, kad no Anglijas uz Latvijas mazpilsētām un laukiem tiek sūtītas pārtikas pakas, apģērbi un sadzīves priekšmeti. Tikmēr tepat Latvijā arvien lielāku popularitāti gūst internetā izveidotā labdarības grupa. Ar sludinājumiem sociālajā tīklā “Facebook” simtiem cilvēku palīdz svešiniekiem, un šobrīd izteikti daudz palīdzības saucienu ir pēc pārtikas.

Ar sociālo tīklu “Facebook” tiek mazinātas nabadzības izpausmes Latvijā. ”Labdarības lapai” ir gandrīz 16 000 biedru, kas ātri reaģē uz jaunākajiem aicinājumiem ziedot vajadzīgās mantas, sadzīves tehniku, mēbeles, pārtiku, medikamentus un pat malku apkurei. Gada laikā – palīdzēts vairāk nekā diviem tūkstošiem trūkumcietēju.

“Diemžēl ir diezgan bēdīgi, jo ir plašs loks, kas vispār ir neaizsargāts. Trūcīgajiem, mazturīgajiem sociālais dienests nespēj sniegt to palīdzību, kas ir vajadzīga,” norāda ”Labdarības Lapa” dibinātāja Amanda Grase.

Uz Labdarības Lapas mantu noliktavu Rīgā palīdzību atnesis arī Elmārs, paužot vilšanos par valsts mazspējīgo sociālo politiku.  “Tas diemžēl ir nožēlojami, bet nu tāda situācija tā ir,” viņš saka.

Kad mantas ir noliktavā Rīgā, to nogādāšanai līdz trūkumcietējiem pat Latvijas visattālākajos stūros ar “Facebook” tiek meklēti brīvprātīgie šoferi. Taču daudz vairāk ir tādu palīdzētāju, kuri izlasa sludinājumu un paši brauc pie nabadzīgajiem cilvēkiem.

“Mēs dodam kontaktus, brauc pie ģimenes un palīdz ar to, kas ir aktuāls,” teic ”Labdarības Lapa” dibinātāja. “Facebook” labdarības biedrību pārsteidz, ka pēdējos mēnešos izteikti daudz tiek saņemti palīgā saucienu pēc pārtikas.

Šo labdarības organizāciju itin bieži pārsteidz Latvijas nabadzības apmērs un dziļums, jo ir ģimenes, kurās bērni normāli nav ēduši vairākas dienas.

“Mēs ikdienu saņemam vairākus e-pastu lūgumus, e-pastus vai zvanus – lūdzu, lūdzu, palīdziet ar pārtiku, es vairs nevaru pabarot savus bērnus. Tā sajūta, kad aizved to pārtiku, tie priecīgie bērni un bieži ir dzirdēti teksti – mums nekad nav bijusi tik daudz pārtika -, bet nu mēs te runājama tikai par diviem pārtikas maisiem,” saka Amanda Grase.

“Labdarības Lapai” ir sadarbība ar latviešu emigrantu Lielbritānijā izveidoto labdarības biedrību Palīdzības Banka. Emigranti pērk pārtiku un drēbes Lielbritānijas veikalos un latviešu kurjeri piekrīt bez maksas palīdzību sūtīt uz Latviju. Pērn no Anglijas uz Latvijas mazpilsētām un laukiem nosūtītās vairāk nekā 1000 paku.

”Šobrīd ir tāda ļoti bīstama tendence, ka arvien vairāk cilvēku lūdz palīdzēt tieši ar pārtiku. Tā kā palīdz latvieši visā Anglijā, tās ir vairākas tonnas noteikti. Šīs pārtikas pakas bieži lūdz ģimenes ar trim četriem un vairāk bērnu,” skaidro ”Palīdzības Banka” koordinatore Lija Baha-Kaufmane.

Sākotnēji “Palīdzības  banka” Anglijas pilsētā Mančestrā tika nodibināta, lai palīdzētu grūtībās nonākušajiem latviešu emigrantiem Lielbritānijā. Taču drīz vien palīgā saucieni nāca nu jau no Latvijas.

”Tad vēl ir liela problēma, ka tiklīdz ģimenē notiek slimības, vecākiem nav naudas nopirkt zāles. Arī šādā veidā mēs atbalstām šīs ģimenes, gan pārskaitot viņiem naudiņu, gan nopērkot medikamentus Latvijā un aizvedot uz vietas. Lauki grimst ārkārtīgi lielā nabadzībā,” norāda Lija Baha-Kaufmane.

Labdarības organizācijas vērtē – liela daļa sociālo dienestu nespēj sekmīgi palīdzēt trūcīgajām personām un mazturīgajiem, jo bieži vien pat sociālo dienestu darbinieki zvanījuši Labdarības Lapai, lūdzot pēc viņu palīdzības.

“Cilvēkus arī sūta no sociālā dienesta pie mums, jo mēs varam palīdzēt. Manuprāt, mūsu biedrība un vēl dažas citas, ir uzņēmušās tādu kā sociālā dienesta aizstājēja lomu,” saka ”Labdarības Lapa” dibinātāja Amanda Grase.

Ir pat bijuši gadījumi, kad pašvaldību sociālie dienesti lūguši “Labdarības Lapai” izņemt no “Facebook” sludinājumus, kuros aicināts ziedot malku apkurei vai zāles bērniem. Apzinoties, ka tas kaitē pašvaldības tēlam, sociālie dienesti sagādājuši visu paši.

0 Komentāru