Cēla rīcība – Amerikas latvieši finansiāli atbalsta trūcīgās ģimenes Latvijā

0 Komentāru

ASV trimdas latvieši un viņu pēcteči saziedojuši naudu speciālā fondā, lai ar stipendijām sniegtu atbalstu Latvijā dzīvojošajām trūcīgajām daudzbērnu ģimenēm un studentiem, kuru ģimeņu dzīves nav bijušas vieglas. Stipendijas tiek piešķirtas no viena līdz diviem gadiem.

Cerībā, ka naudas stipendijas būs pozitīvs impulss un atspēriena punkts labākai nākotnei, Amerikas latviešu apvienība nu jau 23. gadu pēc kārtas sniedz finansiālu palīdzību Latvijas daudzbērnu ģimenēm, audžuģimenēm un bāreņiem. Tiem, kas par spīti dzīves grūtībām tomēr nenolaiž rokas, bet kam konkrēti, – palīdz izvēlēties pašvaldību sociālie dienesti kopā ar Latvijas Bērnu fondu.

“Atlasām tās ģimenes, kurās tā situācija ir ļoti, ļoti kritiska, bet, kur mēs redzam, ka tie naudas līdzekļi būs likti lietā, piemēram, bērnu izglītībā, tālākā attīstībā,” norāda Latvijas Bērnu fonda vadītājs Andris Bērziņš.

Amerikas latviešu apvienība stipendijas maksā no ASV savāktajiem ziedojumiem un testamentārajiem novēlējumiem. Apvienība pārstāv ap 100 000 ASV dzīvojošos trimdas latviešu un viņu pēctečus. Šo 23 gadu laikā palīdzības stipendijās Latvijā izmaksāta ievērojama summa.

“Tā summa ir vairāk nekā trīs miljoni dolāru, un šogad mēs atsūtījām ap 149 000 šīm ģimenēm un studentiem,” teic Amerikas latviešu apvienības pārstāve Kaija Petrovska.

Rīgas Melngalvju nama zāle otrdien bija pārpildīta, jo 15 stipendiju saņemošās daudzbērnu ģimenes ieradušās ar visām atvasēm. Starp tām arī tādas, kuras pieņēmušas bērnunamu bērnus. Katra maznodrošinātā saime saņems 360 eiro mēnesī turpmāko gadu.

“Jebkurai daudzbērnu ģimenei tas mantiskais stāvoklis nav pats spīdošākais un jebkāda palīdzība tiek pieņemta un esam ļoti, ļoti pateicīgi, un bieži daudz ko nespējam atļauties,” stāsta deviņu bērnu tēvs Edgars Naglis.

Stipendiju saņem arī 76 gadīgā vecmāmiņa Zigrīda, kura viena pati audzina trīs aizgādībā paņemtos mazbērnus. “Bez tās es nezinu, kā es būtu izvilkusi un kā es būtu izdzīvojusi, un, jo lielāki aug, jo vairāk vajag,” viņa saka.

Amerikas latviešu sarūpētās stipendijas divu tūkstošu eiro apmērā uz mācību gadu saņēma 10 studenti no daudzbērnu ģimenēm vai kā bāreņi, un kuriem par spīti smagajiem apstākļiem līdzšinējās mācību sekmes bijušas teicamas.

“Mana mamma nomira, un viņai bija maza pensija, ko es tagad arī saņemu, bet nu ar to ir nedaudz par maz, bet visu laiku, kas man ir, es vēlos veltīt studijām, un visi šie līdzekļi palīdzēs man mācībās,” teic Amerikas latviešu apvienības stipendijas saņēmējs Sandis.

Amerikas latvieši ar naudas stipendiju kaut mazliet atvieglos arī viena smagi sasirguša bērna ikdienu, piešķirot finansējumu ārstniecības procesa uzlabošanai.

0 Komentāru