Ceļā dodas “Eiropas savienošanas ekspreša” Baltijas vilciens

1 komentārs

Otrdien, 21. septembrī, no Tallinas līdz Viļņai kursēs “Eiropas savienošanas ekspreša” Baltijas vilciens, vēsta “900 sekundes”.

“Eiropas savienošanas ekspresis” šorīt sācis ceļu no Tallinas līdz Viļņai, pa ceļam piestājot vairākās Baltijas valstu pilsētās, tostarp Rīgā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) stāsta, ka ir trīs dažādi vilcieni, kas, izmantojot trīs sliežu platumus, ceļo pa Eiropu, informējot par to, cik ērti kā transportlīdzekli ir izmantot dzelzceļu. Tā kā šis ir Eiropas dzelzceļa gads, “Eiropas savienošanas ekspreša” mērķis ir sekmēt vilciena kā transportlīdzekļa izmantošanu.

Linkaits arī piebilda, ka izvirzīto klimata mērķu kontekstā Eiropā ir jūtama dzelzceļa renesanse, jo tas ir videi draudzīgs un ērts transports, kad ir piemērots plašu cilvēka masu pārvadāšanai. Arī kravu pārvadājumos to plaši izmanto.

Uz jautājumu, kad Latvijā gaidāmi jaunie elektrovilcieni kā Tallinā, Linkaits teica, ka nākamgad otrajā pusē Latvijā tiks atvests pirmais sastāvs un pakāpeniski tas papildināsies.

“Eiropas savienošanas ekspreša” Baltijas vilcienā gaidāms diskusijas par to, kādā veidā labāk izmantot vilciena satiksmi un kā to labāk integrēt kopējā sistēmā.

1 komentārs