Caurspīdīgajiem plastmasas maisiņiem ieviesīs maksu

Komentāri

Iespējams, šā gada nogalē vai nākamā gada sākumā mazie, caurspīdīgie plastmasas maisiņi lielveikalos vairs nebūs pieejami bez maksas.

Savukārt lielie iepirkumu maisiņi varētu kļūt vēl dārgāki – to paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecere šogad paaugstināt maisiņiem piemērojamo Dabas resursu nodokli par vairāk nekā 20%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Eiropas Savienības direktīvas paredz to, ka maisiņiem no šā gada noteikti būtu jākļūst par maksas preci, un tās iesaka par katru maisiņu noteikt 10 eirocentu nodokļa likmi, kas būtiski atšķiras no pašreizējā nodokļu aprēķina Latvijā.

Rudīte Vesere, Vides aizsardzības departamenta direktore:

Mēs šobrīd tomēr uzskatām, ka dabas resursu nodoklis ir pietiekami adekvāts instruments. Ja tiek piemērots nodoklis, tad faktiski paliek iespēja tirgotājam pašam novērtēt, kādu summu piedāvāt par šiem maisiņiem, jo faktiski viņiem ir par realizēto maisiņu skaitu un svaru jāmaksā nodoklis, tad viņi, protams, ir ieinteresēti samazināt šo patēriņu un izvērtēt visus iespējamos alternatīvos risinājumus.

Ministrija šogad veic arī pētījumu par plastmasas maisiņu lietojumu un, ja Dabas resursu nodokļa paaugstinājums būtiski nesamazinās to izmantošanu, turpmākajos gados varētu ieviest vēl augstāku nodokļa likmi vai citas sankcijas. Vairāk par šo tematu – ziņās astoņos!

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl