Caur deputātu kvotām rasta iespēja par 8000 eiro rīkot pirmslaulību kursus

4 komentāri

Nākamgad precībām nobriedušie jaunieši varēs bez maksas apmeklēt pirmslaulību kursus – tos piedāvās Tieslietu ministrija. Mācību galvenais mērķis ir uzlabot laulību kvalitāti un mazināt šķirto laulību skaitu. Šādas nodarbības izmaksās 8000 eiro, un, ja nākamgad iesāktais pilotprojekts būs veiksmīgs un pieprasīts, turpmākajos gados šim mērķim varētu atvēlēt vēl vairāk līdzekļu.

Pirmslaulību kursi nav gluži jaunums – kas līdzīgs pastāvēja jau padomju laikā. Ar šo nodarbību palīdzību valsts cer jaunajos pāros veicināt izpratni par laulības dzīvi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Praktiskas nodarbības

Mācības sastāvēs no četriem moduļiem – finanšu pratība, laulības juridiskie aspekti, laulības ētiskie un psiholoģiskie apstākļi, vecāku pienākumi un atbildība. Pāri mācīsies 24 akadēmiskās stundas, katram modulim veltot 6 stundas. Nodarbības būšot vairāk praktiskas nekā teorētiskas.

Programmu izstrādāja Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs, kas ar TV3 ziņām izvēlējās sazināties rakstveidā. Piemēram:

Astra Vanaga, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Tālākizglītības nodaļas vadītāja:
Tēmā par laulības psiholoģiskajiem un ētiskajiem jautājumiem tiek runāts par attiecību dinamiku laulībā un personiskās izaugsmes iespējām. Savukārt tēmā par vecāku pienākumiem un atbildību tiek sniegta iespēja apgūt zināšanas un pilnveidot izpratni par bērna attīstību, vecumposmus raksturojošām iezīmēm un vecāku lomu bērna attīstības veicināšanā. Par vecāku atbildību, kura būtu jāapzinās jau pirms bērniņa piedzimšanas.

Šādi kursi ir viens no uzdevumiem Ģimenes lietu pamatnostādnēs, par ko atbildību dala Labklājības un Tieslietu ministrijas.

Naudu gūst caur deputātu kvotām

Minētās nodarbības ir tieslietu pārziņā un kursiem nepieciešamo finansējumu – 8000 eiro – budžeta pieņemšanas naktī ieguva caur deputātu kvotām.

Dzintars Rasnačs, tieslietu ministrs (VL-TB/LNNK)

Tā ir kā dāvanu karte, kā iespēja paņemt šo dāvanu karti. Kā iespēja ar valsts atbalstu saņemt papildu informāciju, lai turpmākajā dzīves ceļā būtu mazāk riska faktoru, kas noved pie šķiršanās.

Iecerēts, ka gada laikā kursus brīvprātīgi apmeklēs 50 pāri – pa pieciem līdz desmit pāriem nodarbībā. Pašlaik tiek strādāts pie iepirkuma nolikuma, kurā tad arī noteiks pasniedzēju kritērijus un precīzāku praktisko norisi.

Solvita Saukuma-Laimere, TM Dzimtsarakstu departamenta direktore

Es dzimtsarakstu jomā strādāju jau desmit gadus. No savas praktiskās pieredzes varu teikt, ka ģimenes lietas skar ikvienu cilvēku. Man gribētos, lai izpratne par tiesībām un pienākumiem cilvēkam būtu daudz lielāka.

TV3 ziņas jaunajiem cilvēkiem apvaicājās, vai viņi būtu gatavi šādas apmācības apmeklēt.

Jānis

Personīgi nē, jo man šķiet, ja tev ir normāla audzināšana ģimenē un ģimeniskās tradīcijas jau ir ieaudzinātas, man tas nav vajadzīgs.

Līva

Visdrīzāk, nē. Man tā šķiet kā naudas izšķiešana.

Krista un Toms

Īstenībā jā, par ļaunu jau nenāktu. Daudzi pēc pāris gadiem šķiras, tas par labu nāktu. Par finansēm – tas daudziem ir klupšanas akmens. Iepriekš esi dzīvojis viens un kad kļūsti par ģimeni, tas ir citādāk.

Vjačeslavs

Es domāju, ka nē, pietiek jau ar vecāku nodotām gudrībām.

Pirmās mācības varētu sākties nākamā gada pavasarī. Pēc nodarbībām jaunie pāri saņems sertifikātu. Mācības notiks Rīgā un reģionos.

Vai Jums šīs nodarbības šķiet noderīgas? Saistītais raksts

Rezultāti:
33%

Jā, var noderēt

68%

Nē, velta laika un naudas izšķiešana

TOP komentāri

 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Ministri un deputati varētu padarboties ar labdarību, dalīties laulību pieredzēs, jo starp viņiem maz tādu, kam ir tikai viena laulība...
 • Pūcis
 • gints
  +1 +1 0

  gints

  neviens latvijā nerunā par attiecīb';am un ģimenes dzīvi. aizejiet uz baznīcu un izejiet par velti laulāto kursus , tad jūs varbūt tikai sapratīsiet. tur viss ir ļoti skaidri un uzskatāmi izklāstīts. jautājums ir tajā vai jūs to spratīsiet vai nē. lielākā daļa sprot, bet nepieņem, jo visi grib dzīvot pārticībā, tā lai nauda pietiek vairāk nekā vajag. līdz ar to tas nav saskaņā ar ar perfektu ģimeni, jo vairāk laika jūs veltiet naudas pelnīšanai nevis ģimenei. viss izjūk. ģimene beidz pastāvēt tajā brīdī kad vienam ir lielākas finansiālās prasības par otru un nekas vairāk. ja pirms tam viens otru mīl, tad mīl arī pēc tam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl