Carnikavā ar vērienu svin Nēģu svētkus! Var nogaršot šīs zvejas sezonas pirmos labumus

Komentāri
Carnikavā ar vērienu svin Nēģu svētkus! Var nogaršot šīs zvejas sezonas pirmos labumus
Kopš 2015.gada februāra Carnikavas nēģi ir iekļauti Eiropas Savienības (ES) Aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā (Monta Jakovela/ TV3 Ziņas)

Sestdien, 26. augustā, godinot nēģu zvejas sezonas atklāšanu, notiek 16.Carnikavas Nēģu svētki “Svinam kopā”.

Nēģu svētki ir lielākie novada svētki. Svētkos ierodas pats Nēģu karalis, kurš dodas svētku gājienā. Tāpat tradicionāla svētku sastāvdaļa ir nēģu ātrēšanas sacensības un nēģu zupas vārīšana parkā 400 litru katlā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš 2015.gada februāra Carnikavas nēģi ir iekļauti Eiropas Savienības (ES) Aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā. Ar norādi ”Carnikavas nēģi” marķē tikai Carnikavas novadā no 1.augusta līdz 1.februārim ar murdiem Gaujas lejtecē pie ietekas jūrā zvejotos svaigos un pārstrādātos nēģus, ja tie ražoti Carnikavas novadā atbilstoši specifikācijai. Carnikavas nēģu specifika un garšas īpašības saistītas ar Carnikavas iedzīvotāju prasmēm nēģu ieguvē un pagatavošanā, kas mantotas no paaudzes paaudzē jau no 17.gadsimta.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl