Komentāri

ASV par kibernoziegumiem tiesātais Deniss Čalovskis pēc atgriešanās Latvijā iesaistījies sabiedriskās aktivitātēs. Portālā manabalss viņš sācis vākt parakstus par Valsts ieņēmumu dienesta un citu valsts iestāžu negodprātīgo ierēdņu publiskošanu. Valdošie politiķi norāda, ka ar Čalovska priekšlikumu vēl neesot iepazinušies.

Par rīdzinieku Denisu Čalovski visa Latviju uzzināja 2012. gada novembrī, kad policijas specvienība vērienīgā operācijā ielauzās viņa dzīvoklī. Likumsargi viņu aizturēja par aizdomās par līdzdalību datorvīrusa Gozi radīšanā, kas inficējis vismaz vienu miljonu datoru visā pasaulē.

Atsaucoties ASV lūgumam, Latvijas valdība nolēma Čalovski izdot tiesāšanai savienotajās valstīs. Janvāra sākumā ASV tiesa Čalovski atzina par vainīgu kibernoziegumos un piesprieda cietumsodu, kas līdzvērtīgs laikam, kuru viņš jau pavadīja apcietinājumā.

Pēc atgriešanās Latvijā, datorspeciālists pievērsies sabiedriskām aktivitātēm. Viņu sadusmojusi ierēdņu visatļautība, tāpēc viņš portālā manabalss.lv sācis vākt parakstus par negodprātīgo ierēdņu vārdu publiskošanu.

Valdošie politiķi ar Čalovska priekšlikumu vēl neesot iepazinušies. Tomēr Finanšu ministrijā norāda, ka Saeimā jau patlaban top izmaiņas likumos, kas palīdzēs atklāt un sodīt negodprātīgos ierēdņus.

Tikmēr Čalovskis piebilda, ka netic politiķu solījumiem. Viņš arī gatavs izrādīt iniciatīvu citās aktivitātēs, piemēram, cīnīties par ceļu stāvokļa uzlabošanu. Politikā gan Čalovskis iesaistīties pagaidām neplānojot.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl