Čalovskis portālā manabalss.lv sācis vākt parakstus par negodprātīgu ierēdņu publiskošanu

Komentāri

ASV par kibernoziegumiem tiesātais Deniss Čalovskis pēc atgriešanās Latvijā iesaistījies sabiedriskās aktivitātēs. Portālā manabalss viņš sācis vākt parakstus par Valsts ieņēmumu dienesta un citu valsts iestāžu negodprātīgo ierēdņu publiskošanu. Valdošie politiķi norāda, ka ar Čalovska priekšlikumu vēl neesot iepazinušies.

Par rīdzinieku Denisu Čalovski visa Latviju uzzināja 2012. gada novembrī, kad policijas specvienība vērienīgā operācijā ielauzās viņa dzīvoklī. Likumsargi viņu aizturēja par aizdomās par līdzdalību datorvīrusa Gozi radīšanā, kas inficējis vismaz vienu miljonu datoru visā pasaulē.

Atsaucoties ASV lūgumam, Latvijas valdība nolēma Čalovski izdot tiesāšanai savienotajās valstīs. Janvāra sākumā ASV tiesa Čalovski atzina par vainīgu kibernoziegumos un piesprieda cietumsodu, kas līdzvērtīgs laikam, kuru viņš jau pavadīja apcietinājumā.

Pēc atgriešanās Latvijā, datorspeciālists pievērsies sabiedriskām aktivitātēm. Viņu sadusmojusi ierēdņu visatļautība, tāpēc viņš portālā manabalss.lv sācis vākt parakstus par negodprātīgo ierēdņu vārdu publiskošanu.

Valdošie politiķi ar Čalovska priekšlikumu vēl neesot iepazinušies. Tomēr Finanšu ministrijā norāda, ka Saeimā jau patlaban top izmaiņas likumos, kas palīdzēs atklāt un sodīt negodprātīgos ierēdņus.

Tikmēr Čalovskis piebilda, ka netic politiķu solījumiem. Viņš arī gatavs izrādīt iniciatīvu citās aktivitātēs, piemēram, cīnīties par ceļu stāvokļa uzlabošanu. Politikā gan Čalovskis iesaistīties pagaidām neplānojot.

Video

Lasi vēl