Komentāri

Pārkāpumi attiecībā uz kvalitatīvu asiņu sagatavošanu konstatēti jau iepriekš, bet nekas nav darīts, lai situāciju vērstu par labu, tā ”LNT Ziņām” piektdien norādīja veselības ministre Anda Čakša.

Viņa no amata uz pārbaudes laiku atstādinājusi Valsts asinsdonoru centra (VADC) direktori Ivetu Ozoliņu, taču vēl neapgalvo, ka centra vadītāja viņas uzticību jau zaudējusi. Pret Ozoliņu ierosināta disciplinārlieta par iespējamu amata pienākumu nekvalitatīvu pildīšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šobrīd disciplinārlieta un izmeklēšana ir par to, lai nepieļautu, ka situācija var atkārtoties un ka pacientiem varētu rasties bažas, ka asinis, kas viņiem tiek pārlietas, nav tīras vai ir inficētas. Tas ir būtiski no sabiedrības drošības viedokļa,” skaidroja Čakša.

Viņa teic – visā procesā ir jāsaprot, kā var būt situācija, ka ir nobīdes no kvalitātes prasībām.

”Arī iepriekšējā periodā ir bijuši pārkāpumi attiecībā uz kvalitāti, tāpēc ir būtiski izmeklēt,” piebilda Čakša. Viņa gan norāda, – nevienu par vainīgu nevar paziņot, kamēr situācija nav noskaidrota.

Kā ziņots, VADC konstatētas ar C hepatītu inficētas donora asinis. Un teju 200 šo inficēto asiņu komponentes tikušas nogādātas 28 Latvijas slimnīcām. Pagaidām gan nav ziņu, ka kāds no pacientiem, kuriem asinis pārlietas, ir inficējies. Tomēr visi pacienti vēl nav apzināti un arī nav noskaidrots viss šo asins materiālu izlietojums.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl