Komentāri

Divas reģionu slimnīcas, Liepājā un Ventspilī, nākamgad no Eiropas fondiem saņems 24 miljonus eiro – gandrīz tik liela naudas summa, cik pārējo Latvijas reģionu slimnīcas saņems kopā. Veselības ministre Anda Čakša noliedz, ka īpaša labvēlība šo divu pilsētu ārstniecības iestādēm izrādīta tāpēc, ka tās vada Zaļo un zemnieku (ZZS) sabiedrotās partijas.

Nākamgad Latvijas lielo slimnīcu attīstībai, kā arī 12 reģionālajām slimnīcām kopumā tiks sadalīti 83 miljoni eiro Eiropas finansējuma, no tiem 24 miljonus lemts novirzīt tieši zaļzemnieku vadīto pilsētu slimnīcām Kurzemē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neizpratni par to, ka proporcionāli lielākais finansējums ir atvēlēts divu Kurzemes reģiona slimnīcu attīstībai Liepājā un Ventspilī, vakar pauda partija “Vienotība”.

Pārdalot Eiropas fondu naudu, Liepājas slimnīca saņems vairāk nekā 14 miljonu eiro, bet slimnīcā Daugavpilī uz pusi mazāk – 7 miljonus. Veselības ministre noliedz, ka šādu naudas sadali slimnīcām lobējuši zaļzemnieku sadarbības partneri – Liepājas partija un Aivara Lemberga vadītā “Latvijai un Ventspilij”.

”Es domāju, ka te nav jāmeklē nekāds politiskais zemteksts, jo, mūsu skatījumā, tas svarīgākais ir, ka visur Latvijā vienādi pakalpojums ir pieejams, neatkarīgi no tā, ka tā ir Latgale, Kurzeme vai Vidzeme,” teic Čakša.

Veselības ministre norāda, ka, kopumā sadalot teju 83 miljonus eiro 12 reģionālo un lielo slimnīcu attīstībai, uzklausīti Pasaules Bankas ieteikumi, ņemtas vērā tehnoloģiskās iespējas katrā slimnīcā un arī tas, kādi pakalpojumi katrā no tām jāattīsta.

Investīcijas slimnīcām dažādos apmēros piešķirtas, lai pakalpojumu kvalitātes līmeni visā Latvijā pamazām izlīdzinātu. Nauda paredzēta nevis slimnīcu uzturēšanai, bet jaunu iekārtu iegādei. Austrumu slimnīcai nākamgad tam tiks atvēlēti 18 miljoni eiro, bet Bērnu slimnīcai – gandrīz 12 miljoni.

Lasi vēl