6 komentāri
Čakša: Medicīnas darbinieku algu palielināšanas jautājumā atkāpšanās nav iespējama
F64

2017. gads ieies Latvijas vēsturē kā laiks, kad veselības nozares kontekstā iezīmējās kritiski svarīgais ārstniecības personāla nodrošinājuma jautājums ārstniecības iestādēs un viņu gatavība turpināt darbu, sveicot ikvienu Medicīnas darbinieku dienā, norāda veselības ministre Anda Čakša.

Čakša akcentē, ka iepriekš šim jautājumam netika pievērta pienācīga uzmanība, un viņa sola, – ārstniecības personu darba samaksas palielinājums ir prioritāte, plānojot nākamā gada veselības nozares budžetu un ilgtermiņā plānojot cilvēkresursus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Anda Čakša

Anda Čakša
veselības ministre

Ārstniecības personu darba samaksas palielinājuma jautājumos atkāpšanās nav iespējama. Ir pienācis laiks pārskatīt prioritātes un novirzīt ārstniecībai adekvātu finansējumu. Tas ir jautājums par valdības kopēju izšķiršanos nodrošināt valsts apmaksātu veselības aprūpi Latvijas iedzīvotājiem vai nē. Jo bez personāla – bez ārstiem, māsām, ārstu palīgiem, vecmātēm un citiem speciālistiem – ārstniecība nav iespējama.

Tāpat Čakša uzsver, ka šobrīd šī izpratne valdībā un koalīcijas partneru vidū ir panākta. Tāpat ir panākta vienošanās, ka nākamgad ārstniecības personu darba samaksas palielinājumam tiks novirzīti būtiski papildu līdzekļi. Tā vairs nebūs atalgojuma celšana tikai saistībā ar valstī noteiktās minimālās algas palielinājumu.

Ministre uzskata, ka panākt vēlamās pārmaiņas iespējams tikai kopīgā darbā. Čakša medicīnas nozarēs strādājošajiem atgādina, ka galvenais uzdevums ir nodrošināt vienlīdzīgas tiesības ikvienam Latvijas iedzīvotājam saņemt nepieciešamo medicīnisko palīdzību. Tādēļ kopīgi ir jāsakārto sistēma, jāveicina tās kvalitāte un jāspēj parādīt rezultātu, koncentrējoties uz pacienta interesēm.

TOP komentāri

 • Aldis Bogotais
  +2 +2 0

  Aldis Bogotais

  Tikai lai nesanāk ka nauda tiks novirzīta administrācijai bet ne medikiem
 • Zita Gavrovska
  +1 +1 0

  Zita Gavrovska

  Domāju, ka tas nav.risinājums tautas labā, bet kārtējais blefs, tikai nevajag..
 • Velta Kalniņa
  0 0 0

  Velta Kalniņa

  Neticu šai ministrei,protams būtu labi,ja varētu atrisināt śo problēmu,bet neticu ,ka ārsti likvidēs savas privātprakses

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl