Čakša kļūs par nākamo veselības ministri. Vismaz tā liecina partiju līderu izteikumi

0 Komentāru
Čakša kļūs par nākamo veselības ministri. Vismaz tā liecina partiju līderu izteikumi
Foto: LETA

Bērnu slimnīcas vadītāja Anda Čakša ceturtdien ar pārliecinošu Saeimas balsu vairākumu kļūs par nākamo veselības ministri. Tā liecina parlamentā pārstāvēto partiju līderu izteikumi pēc sarunām ar amata kandidāti.

Par Zaļo un zemnieku savienības virzīto Andu Čakšu sola balsot ne vien ZZS koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība un Vienotība, bet arī divas no trim opozīcijas partijām, tostarp Saskaņa, kas valdību līdz šim vairumā jautājumu nav atbalstījusi un asi kritizējusi.

“Tas ir rets gadījums, protams. Tas ir izņēmuma gadījums, bet arī veselības aprūpe mums ir izņēmuma gadījums. Mums ir slikti tur. Mēs katrs deputāts zinājām atcerēties gadījumus, kas ir traģiski ar veselības aprūpi mūsu radiem, draugiem un paziņām. Līdz ar to mēs gribam pozitīvas pārmaiņas un esam gatavi, būdami opozīcijā, tomēr balstīt labus nodomus, par kuriem mums stāstīja kandidāte,” teic partijas Saskaņa Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.

Noslēdzot sarunas ar visām Saeimā pārstāvētajām partijām, Anda Čakša pauda gandarījumu par to, ka viņu atbalsta pārliecinošs deputātu vairākums.

“Man liekas atmosfēra un gaisotne bija ļoti laba. Tā bija atvērta diskusija. Es stāstīju savu redzējumu un saņēmu ļoti daudz jautājumu. Un man liekas visi jautājumi ir ļoti pamatoti, ņemot vērā, ka veselības aprūpes sistēmā šobrīd ir daudz lietu, ko kārtot. Tas, ka mani atbalsta vairums, mani tikai priecē un liek domāt par to, ka mēs kopīgi varēsim arī šīs lietas sakārtot,” teic ministra amata kandidāte.

Video

0 Komentāru