Komentāri

Veselības nozare bedrē atrodas jau ilgus gadus, un izkļūšanai no šīs situācijas ir nepieciešams laiks, intervijā “900 sekundēs” apliecināja veselības ministre Anda Čakša. 

Veselības aprūpe ir bedrē, un iedzīvotāji nesaņem pakalpojumu tādā kvalitātē, kādā varētu – tā norādījusi Veselības inspekcijas vadītāja Indra Dreika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarunā ar “900 sekundēm” veselības ministre Anda Čakša skaidroja, ka bedrē veselības aprūpe atrodas jau ilgus gadus. Kā lielāko sarežģījumu ministre min māsu un ārstu trūkumu.

Tajā pašā laikā Čakša norādīja, ka no dramatiskās situācijas, kādā atrodas veselības aprūpe, nav iespējams izkļūt uzreiz. To varētu atrisināt lielāka nauda šai nozarei – nākot klāt finansējumam, nāks klāt arī darbinieki nozarē. Intervijā viņa izcēla faktu, ka Igaunijā māsai alga ir ap 1000 eiro, kamēr Latvijā – tikai 560 eiro.

“Ja skatāmies uz māsas attīstības ciklu, kurai ir jāmācās trīs četri gadi – viena gada laikā nav iespējams atgūt to, kas ir bijis pirms 10-15 gadiem. Ja mēs nedodam signālu, ka atalgojums pieaugs un arī māsas profesijā var nopelnīt tā, lai varētu uzturēt savu dzīvi, mēs viņas neatgūsim nekad. Šobrīd redzam, ka pirmās māsas atgriežas no paralēlajām specialitātēm, bet tas nav lielā plūsmā. Tie ir atsevišķi gadījumi, par kuriem mēs ļoti priecājamies un kas norāda, ka darītās lietas ir pareizas, lai piesaistītu cilvēkus atpakaļ,” teica Čakša, piebilstot, ka tas nebūs ātri.

Intervija ar Andu Čakšu

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl