Čakša: Bērni ar psihiskām problēmām jākoncentrē tur, kur ir speciālisti

1 komentārs
Čakša: Bērni ar psihiskām problēmām jākoncentrē tur, kur ir speciālisti
Foto: f64

Bērni ar psihiatriskām problēmām ir jākoncentrē tur, kur atrodas visvairāk speciālistu, – tā intervijā “900 sekundēm” norādīja veselības ministre Anda Čakša.

Veselības ministre pēc vairāku mēnešu prombūtnes saistībā ar meitiņas piedzimšanu aktīvā darbā atgriezīsies pavisam drīz. Viņa norāda, ka paralēli nepārtraukti norisinās sarunas ar premjeru un ministrijas biroju. Čakša atzīst, ka bija iespēja izbaudīt visas labās un arī ne tik labās lietas nozarē.

Sarunā ar “900 sekundēm” Čakša atzina, ka psihiatrijā Latvija ir iepalikusi un bērnu psihiatru trūkums valstī ir ļoti jūtams. Kā iemeslus viņa min ilgo mācību laiku (astoņi gadi) un valsts piedāvāto zemo atalgojumu. Ministre norādīja, ka šādi bērni jākoncentrē tuvāk atbilstošiem speciālistiem.

Šobrīd tiek vērtēts, kuriem bērniem nav jāatrodas slimnīcās un kuriem jāsniedz palīdzība. Šobrīd tie bērni, kuriem nav jāatrodas psihoneiroloģiskā slimnīcā “Ainaži”, jau tiek izrakstīti, bet par pārējām slimnīcām informācija tiek apkopota. Ir jāmaina domāšana, bet tas nebūs ātrs process, atzīst Čakša.

1 komentārs