CAA: aviokompānijām neveicot lidojumus Baltkrievijas gaisa telpā, Latvijā lidojumu intensitāte kāpusi par 5%

0 Komentāru

Aviokompānijām neveicot lidojumus Baltkrievijas gaisa telpā, Latvijā lidojumu intensitāte varētu būt palielinājusies par apmēram 5%, trešdien, 26. maijā, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pieļāva Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs.

“Mēs lēsām, ka pieaugums ir par kādiem 5%, bet tas varētu būt tikai īstermiņā,” sacīja Gorodcovs, uzsverot, ka lielāka skaidrība par to, kā Latvijas gaisa telpā mainījusies aviosatiksmes intensitāte, būs pēc tam, kad visi lidojumi būs pārstrukturizēti.

Iepriekš par gaisa satiksmes organizēšanu Latvijā atbildīgās “Latvijas gaisa satiksmes” pārstāvis Arnis Lapiņš aģentūrai LETA sacīja, ka “reāli aprēķini”, kā situācija ietekmējusi Latvijas gaisa telpu, varētu būt zināmi orientējoši jūnija pirmajās dienās.

Tāpat ziņots, ka svētdien, 23. maijā, “Ryanair” pasažieru lidmašīnai, kas bija ceļā no Atēnām uz Viļņu, Baltkrievijas gaisa telpā, netālu no Lietuvas robežas, nācās mainīt kursu un doties uz Minsku, kur Baltkrievijas kriminālpolicija aizturēja vienu no tās pasažieriem – opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas štāba locekli, opozīcijas medija “Nexta” dibinātāju un bijušo galveno redaktoru Romānu Protaseviču, kuram Baltkrievijā draud nāvessods. Tika aizturēta arī Protaseviča draudzene Sofija Sapega, kura arī bija starp lidmašīnas pasažieriem.

Savukārt Eiropadome pirmdienas, 24. maija, vakarā vienojās par ekonomisku un personālu sankciju noteikšanu pret Baltkrieviju, tostarp aizliedzot Baltkrievijas aviosabiedrībām lidojumus Eiropas Savienības gaisa telpā un liedzot tām piekļuvi Eiropas Savienības lidostām, kā arī Eiropadome aicināja visas Eiropas Savienībā bāzētās aviosabiedrības izvairīties no lidošanas virs Baltkrievijas.

Civilās aviācijas aģentūra īsteno valsts politiku civilās aviācijas drošības jomā.

0 Komentāru