Kaitbordistus izglīto par drošību un glābšanas iespējām uz ūdens

0 Komentāru
Kaitbordistus izglīto par drošību un glābšanas iespējām uz ūdens
(Foto: LETA)

Šodien, 24. janvārī, vairāku dienestu pārstāvji, kā arī pieredzējuši sportisti seminārā izglītoja vairāk nekā 120 kaitbordistus, vindsērfinga un citu ūdens sporta veidu pārstāvjus par drošību un glābšanas iespējām.

Kā informēja Latvijas Kaitsērfinga asociācijā, seminārā informāciju sniedza Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta un Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Aviācijas bāzes pārstāvji.

Savā pieredzē, nodarbojoties ar kaitsērfingu dažādos laika apstākļos, dalījās arī kaitsērfinga instruktori un pieredzējuši sportisti, kas stāstīja par pašizglābšanās iespējām un sniedza ieteikumus par drošību uz ūdens.

Kā norāda asociācijas priekšsēdētājs Larss Āboliņš, semināra mērķis bija informēt un izglītot sportistus, lai maksimāli samazinātu iespējamos negadījumus uz ūdens nākotnē.

Savukārt Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Administratīvās nodaļas priekšnieks Valdis Andersons uzsvēra, ka ļoti būtiska ir precīzas informācijas nodošana un visu iesaistīto pušu sadarbība nelaimes gadījuma brīdī, kā arī drošības aprīkojums ūdens sportistiem.

Krasta apsardzes dienests kopš 2000.gada, iesaistot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, periodiski organizē seminārus piejūras pašvaldībām, sportistiem, zvejniekiem un citiem, lai informētu par drošību uz ūdens.

LKA nolēmusi dāvināt bezmaksas kaitborda apmācību 10 glābēju pārstāvjiem.

0 Komentāru