BVKB: Deglava tiltu pagaidām nevajadzētu ekspluatēt

0 Komentāru
BVKB: Deglava tiltu pagaidām nevajadzētu ekspluatēt
ĪRISS SVIKLIS, LETA

Līdz brīdim, kamēr tiek gūts apstiprinājums par Deglava tilta konstrukciju drošumu, to ekspluatēt nevajadzētu, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB).

BVKB būvinspektors, veicot būvdarbu kontroli, ir konstatējis pārvada nesošo konstrukciju bojājumus. To novēršana pilnā apjomā nav paredzēta izstrādātā būvprojekta risinājumos, tādēļ BVKB ir apturējis būvdarbus.

Par situāciju BVKB ir informējis Rīgas domes Satiksmes departamentu un Rīgas pilsētas būvvaldi.

LETA jau ziņoja, ka, veicot Deglava tilta balstu remontdarbus, pagājušajā nedēļā tika atklāti iepriekš neparedzēti defekti, tāpēc būvdarbus nācies apturēt.

Drošības nolūkos no 10. aprīļa kravas transportlīdzekļiem, kas brauc pāri tiltam, ir noteikts masas ierobežojums – 30 tonnas.

Sabiedriskā transporta un privātā transporta kustība gan netiek ietekmēta.

Deglava satiksmes pārvada ekspertīze ilgs līdz maija sākumam. Tilta bojātie balsti tika konstatēti tikai pēc tam, kad tika demontētas zem pārvada esošās noliktavas. Iepriekš šie balsti nebija pieejami, jo kalpoja kā noliktavu starpsienas.

Pārvada pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS “Kauno tiltai” pēc SIA “Inženierbūve” izstrādātā būvprojekta.

0 Komentāru