1 komentārs

Vērīgākie rīdzinieki būs pamanījuši, ka vairākas privātās maksas autostāvvietas Rīgas centrā ir slēgtas. To darījusi būvvalde, pamatojoties, ka vairums auto novietņu ir nesaskaņotas, turklāt tās neatbilst likumā noteiktajām prasībām. Taču uzņēmējiem šķiet aizdomīga būvvaldes pēkšņā rosība – viņi bažījas, ka šādi iestāde atbalsta Rīgas satiksmes stāvvietu rūpalu.

Autostāvvietām, tāpat kā celtnēm, jābūt saskaņotām Rīgas būvvaldē, un tām jāatbilst konkrētām prasībām. Piemēram, jāatrodas noteiktā attālumā no māju logiem, ap tām jābūt konkrētam koku vai krūmu daudzumam, un obligāti jābūt cietajam segumam. Būvvalde Rīgas vēsturiskajā centrā saskaitījusi vismaz 42 šādas patvaļīgi iekārtotas maksas autostāvvietas, kas neatbilst minētajām prasībām. Tādi laukumi radot nepievilcīgu skatu, tāpēc būvvalde tās sākusi slēgt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Starp citām slēgtajām auto novietnēm ir stāvvietas Miera ielā, Brīvības un Dzirnavu ielas krustojumā un citviet. Ieceri sakārtot šo nozari uzņēmēji uzskata par atbalstāmu, bet neizprot būvvaldes metodes. Kā stāsta uzņēmums ”Europark”, kas stāvvietas iekārto uz nomātas zemes, iestāde ar viņiem sazinājusies tikai vēstuļu formā, neuzrunājot zemes īpašniekus par laukuma sakārtošanu.

“Šī ir formālā pieeja, kad kāds dokuments nav kārtībā, bet nevajadzētu pielietot tādus aizvietotājizpildes mehānismus, kā saimniecības ķēde un aizslēgt objektu. Ja būvvalde var atrast resursus, lai ar automašīnu bloķētu iebrauktuvi stāvvietā, šos resursus varēja izmantot, lai komunicētu un formālo pusi sakārtotu,” pauž Mārtiņš Meisītis, SIA Europark valdes loceklis.

Uzņēmējs arī norāda, ka prasībām būtu jābūt vienādām gan privātajiem stāvlaukumiem, gan ielu stāvvietām, kurās saimnieko pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme. Tāpēc radušās aizdomas, ka būvvalde cīņu pret privātajām autostāvvieta sākusi, lai atbalstītu pašvaldības stāvvietu biznesu. Būvvaldes vadība šādus pieņēmumus kategoriski noraida, sakot, ka stāvvietu apsekošana sākusies jau pirms četriem gadiem.

“Tas tikai liecina par apziņas līmeni, kāds valda attiecīgo uzņēmēju vidū. Viņi jūtas nesodīti, var darīt visu, kas ienāk prātā, domājot tikai par savu peļņu. Tas, kā pilsēta izskatās, kāds ir piesārņojums, tas viņus neinteresē,” norāda Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Viņš vērš uzmanību, ka pagaidām prioritāte ir maksas stāvvietas pilsētas vēsturiskajā centrā, bet turpmāk inspektori uzmanību pievērsīšot arī cita veida autonovietnēm. Piemēram, tām, kas izveidotas namu pagalmos.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl