2 komentāri

Plaisas, kas redzamas teju visos stāvos pirms diviem mēnešiem ekspluatācijā nodotā Latvijas Universitātes ēkā Torņakalnā, ir tikai virsējā betona kārtā, nevis konstrukcijā, skaidro ēkas būvnieku – LNK Industries – projektu vadītājs Roberts Trautmanis. Ņemot vērā traģisko Maxima ēkas pieredzi, daudzi studenti gan ir satraukušies par savu drošību.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, – septembra sākumā atklātajā Dabaszinātņu centrā Torņakalnā studenti nobažījušies par savu drošību, jo jaunajā ēkā uz grīdas parādījušās plaisas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā plaisas skaidro būvnieki?

Plaisu rašanos tajā veicina vairāki faktori, piemēram, deformācijas šuves ir izvietotas pārāk reti. ”Pārsegums sastāv no divām daļām – viena ir dzelzsbetona daļa. Uz tās tiek uzlikta otra daļa –  betona klons. Ja pietiekami regulāri nav saliktas deformācijas šuves un ja ir mazi pārkāpumi betona kopšanā, tad pastāv iespēja, ka radīsies plaisas virsējā betona kārtiņā,” stāsta būvnieku LNK Industries projektu vadītājs Roberts Trautmanis.

Skaties foto:

Raidījums Bez Tabu viesojas vairākos ēkas stāvos – jo augstāk kāpj, jo vairāk plaisu. 5. un 6. stāvā plaisas sastopamas ik uz soļa.

Būvniecības Valsts kontroles biroja pārstāve Liāna Kļaviņa:

Šobrīd šo ēku mūsu speciālisti nav apskatījuši, taču tā ir ielikta mūsu grafikā, un sekos apskatīšana – būvinspektors ir norīkots.

Skaties video:

TOP komentāri

 • budzis
  0 0 0

  budzis

  To ēku uzcēla uz purva un aizbēra meliorācijas grāvjus un dīķīti. Tad nu stāv ēka staignā vietā uz kuru vēl iedarbojas dzelzceļa un dzīvas satiksmes ceļa vibrācijas.
  Kad un kurš atbildēs un pieprasīs meliorācijas plānus Rīgas mitrajās vietās - Torņakalns, Zolitūde, Imantas daļa un t t
 • elmis
  0 0 0

  elmis

  Interesanta situācija, kad pasūtītājam ir vienalga kādā kvalitātē ir izpildīts darbs. Manuprāt ja būvnieks neprot būvēt, tas šis betona klons viņam par saviem līdzekļiem jādemontē un jāieklāj no jauna ar pareizos attālumos ierīkotajām deformācijas šuvēm. Kā arī neviens nav pārbaudījis dzelzbetona nesošās konstrukcijas. To var izdarīt apakšējā stāvā atverot griestu apšuvumu.
  Izskatās, ka pasūtītājam ir kaut kāda draudzība ar izpildītāju. Kā, var pieņemt brāķi un par to samaksāt? Vai arī pasūtītājs savā dvēselē ir vergs un neprot pastāvēt par sevi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl