Būvnieki satraukti par topošajiem būvniecības regulējuma grozījumiem

Pievienot komentāru
Būvnieki satraukti par topošajiem būvniecības regulējuma grozījumiem
LETA

Jaunais būvniecības likums uz to liktās cerības nav attaisnojis – kopš grozījumu spēkā stāšanās jebkuri ar būvniecību saistīti jautājumi kļuvuši daudz piņķerīgāki un birokrātiskāki. Lai brāķi labotu, jau tuvākajā laikā likumā tiks veikti labojumi. Tikmēr būvnieki apgalvo, ka būvniecības kvalitāte aizvien uzlabojas – Zolitūdes traģēdija visai nozarei bijusi skarba mācība – konstrukciju drošībai tiekot pievērsta pastiprināta uzmanība.

Vairāk nekā 300 ar būvniecību saistīti speciālisti piektdien pulcējās Latvijas Būvinženieru savienības kongresā. Šoreiz diskusiju centrā bija ar būvniecības normatīvo regulējumu saistīti jautājumi.

Patlaban spēkā esošais regulējums nozari neapmierina, jo, lai gan pirms 2,5 gadiem labots, Būvniecības likums ir tālu no ideāla.

Lai problēmas novērstu, izveidota darba grupa, kas strādā pie būvniecības likuma grozījumiem, ko vērtēšanai Saeimas atbildīgajā komisijā plānots iesniegt vēl šomēnes. Būtiskus uzlabojumus tie pagaidām gan nesola.

Tikmēr būvnieki apgalvo, ka pēc Zolitūdes traģēdijas pēdējos gados jūtami uzlabojusies celtniecības kvalitāte. Stingrais būvniecības regulējums no kļūdām un paviršībām daudzus objektus gan nav pasargājis, tostarp gada sākumā vairākas ķibeles piedzīvoja tikko restaurētā Rīgas pils.