Būvniecības defekti Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā celtniekiem jānovērš par savu naudu

1 komentārs

Otrdien, 19. septembrī, Saeimas deputāti vētīja Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecību un gaidāmās, otrās kārtas, izmaksas.

Skaidrojumi pieprasīti arī par pirmdien notikušo incidentu, – jau ziņots, ka stiprā lietus pārbaudi nav izturējuši jaunās ēkas jumta logi. Parlamentārieši uzskata, ka defekti būvniekiem jānovērš par savu naudu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atsākušās arī diskusijas par jaunā korpusa otrās kārtas būvniecības izmaksām un iespējamo risku zaudēt Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu.

Sociālajos tīklos lielu popularitāti iekarojis video no Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa. Stipro lietavu dēļ applūdušas vairākas telpas. Saeimas deputāti pieprasīja Stradiņa slimnīcas vadībai skaidrojumus, – kāpēc tikai šogad ekspluatācijā nodotai ēkai jau parādījusies sūce jumta logos.

Jānis Komisars
Paula Stradiņa slimnīcas Būvniecības daļas vadītājs

Mēs vēl neesam vienojušies par galīgo defektu novēršanas termiņu. Šobrīd jau ir uzsākta jumta logu atsegšana. Cerams, ka šodien noskaidrosim iemelsu. Ja tas būs saistīts ar jumta konstrukciju bojājumiem, tad novēršanas termiņi varētu būt ilgstošāki.Visas izmaksas ar šo defektu novēršanu uzņemas būvnieks. Gadījumā, ja būvnieks saistības neizpilda, šo darbu izpildi segsim no garantijas summas. Nekādā gadījumā remonts nebūs saistīts ar slimnīcas līdzekļu izlietošanu.

Applūdis ir arī pagājušās gadsimta 70. gados celtās kardioloģijas nodaļas jumts un telpas. Vienlaikus Saeimā sākušās diskusijas par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa otrās kārtas būvniecību un izmaksām. Pirmās kārtas būvniecības izmaksas bija 68,5 miljoni eiro. Otrās kārtas būvniecības izmaksas patlaban plānotas teju tādas pašas, – arī 68 miljoni eiro. Kopējās izmaksas, ieskaitot projektēšanu, medicīnas iekārtu iegādi, infrastruktūras izbūvi, varētu sasniegt 91 miljonu eiro. Veselības ministrijā cer, ka projekts nekļūs dārgāks, un tā īstenošana neievilksies.

Andrejs Panteļejevs
veselības ministres biroja vadītājs

Politiskais uzstādījums ir, ka jābūt ir vismaz trīs pretendentiem, nevis vienam, kā iepriekš bija. Es uzskatu, ka par pirmo kārtu ir pārmaksāts, un mēs nedrīkstam pārmaksāt par otro kārtu.

Jaunā korpusa otrās kārtas celtniecību plānots uzsākt 2019. gadā un pabeigt to 2022. gadā. Saeimas deputāti bažījas par riskiem zaudēt Eiropas finansējumu. Finanšu ministrijā mierina, – pagaidām riski ir zemi.

Dināna Rancāne
ES fondu Uzraudzības departamenta direktore

Gala termiņš, kad jābeidz projekts ir 2023. gada beigas. Mūsuprāt, projektam ir jāliek kāda rezerve otrās kārtas īstenošanai, lai nebūtu pēc tam jākož pirkstos un jāatskaitās par termiņa pagarināšanu.

Lai vērienīgā projekta īstenošana notiktu raitāk, Stradiņa slimnīcai varētu noteikt nacionālo interešu objekta statusu.

TOP komentāri

  • Valters Salcēvičs
    0 0 0

    Valters Salcēvičs

    Stulba eiropa savienibas noprika slikta materials labaki riga gaisma pils labaki neka stradina kapec nevar normali buvet

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl