Būvniecībā strādājošajiem turpmāk būs jāreģistrējas, sākot un beidzot darba dienu

2 komentāri

Darba laika elektroniskā reģistrācija tiek ieviesta, lai izskaustu ēnu ekonomiku. Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtie nostrādāto stundu daudzums bieži vien neatbilst realitātei, to samazina, lai izvairītos no nodokļu nomaksas. Ieviešot elektronisko darba laika uzskaiti, Valsts ieņēmumu dienests un darba inspekcija redzēs patieso laiku, ko strādnieki pavadījuši darbavietā.

Ja Saeima šonedēļ atbalstīs darba laika elektronisko reģistrāciju, tad būvniekiem tā jāievieš līdz šā gada 1. oktobrim. Finanšu ministrijas aprēķini liecina, ka jau šogad nodokļu ieņēmumi palielināsies par 2,1 miljonu, bet jau ar nākamo gadu iekasētie nodokļi būvniecības nozarē pieaugs par 11,7 miljoniem eiro.

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre, ZZS

Būvniecības nozare ir pirmā, bet līdzīgu risinājumu nākotnē varētu ieviest citās nozarēs, kur ir liela ēnu ekonomika. Protams, par to vēl jāvienojas un jāsaprot kā, bet tikpat labi taksometru, viesnīcu, restorānu biznesā varētu būt kādi līdzīgi risinājumi no kā būs ieguvums sabiedrībai.

Elektroniskā darba laika reģistrācija attieksies uz trešās kategorijas jaunbūvēm un arī pārbūves projektiem, kuru vērtība pārsniedz vienu miljonu eiro. Būvniekiem vēl jāvienojas par fiksētu vidējo algu būvniecības nozarē, lai būtu no kā vadīties, aprēķinot darba samaksu Valsts ieņēmumu dienestā. Tāpat vēl tiek lemts, kur uzglabāt iegūtos elektroniskos datus par darbinieku nostrādātajām stundām.

 

 

2 komentāri