Būtiski samazināts čeku loterijas šī gada laimests

16 komentāri
Būtiski samazināts čeku loterijas šī gada laimests
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Nule kā aizsāktās čeku loterijas naudas balvas gada izlozē par 2019. gadu būs mazākas. Ņemot vērā, ka loterija darbību sāka gada vidū, laimests samazināts uz vienu balvu 10 tūkstošu eiro apmērā, četrām balvām 5 000 eiro apmērā un piecām balvām tūkstots eiro vērtībā, liecina paziņojums čeku loterijas mājaslapā.

Paziņojumā, kas attiecas uz gada balvām tieši šogad, norādīts, ka balvas samazinātas saskaņā ar Čeku loterijas likumu.

Kā portālam Skaties.lv skaidro Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvis Andrejs Vaivars, jau izstrādājot Čeku loterijas likumu, tajā noteikts, ka šogad gada izlozē balvas būs uz pusi mazākas, jo čeku loterija ieviesta gada vidū. Tādējādi kopējais 2019. gada izlozes balvu apmērs ir uz pusi mazāks, nekā tas gaidāms nākamajos gados.

Proti, šogad kopējais gada izlozes balvu fonds ir 35 tūkstoši eiro, savukārt turpmākajos gados tas būs iepriekš noteiktā apmērā – kopumā 70 tūkstoši eiro.

No 2020. gada čeku loterijas gada balvas būs šādos apmēros: 

  • viens laimests 20 tūkstošu eiro apmērā,
  • četri laimesti 10 tūkstošu eiro apmērā,
  • pieci laimesti 2 000 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka līdz 23. jūlijam čeku loterijas tīmekļa vietnē ”cekuloterija.lv” reģistrēti miljons čeku, informēja loterijas organizators, Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Lasi arī: Kuriem čekiem ir lielākās izredzes uzvarēt loterijā?

Čeku loterija Latvijā notiek pirmo reizi. Lai piedalītos Čeku loterijā un pretendētu uz naudas laimestiem, kā arī uz Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētajām papildu balvām, tīmekļa vietnē ”cekuloterija.lv” ir jāreģistrē čeks, kvīts vai biļete par kopējo summu vismaz pieci eiro.

Čeku loterijā var piedalīties ikviens bez vecuma ierobežojuma, izņemot VID darbiniekus un Čeku loterijas tīmekļvietnes izstrādātāja SIA ”Mobilly” pārstāvjus. Čeku loterijā var piedalīties arī bērni, tikai tādā gadījumā reģistrētajā čekā nedrīkst būt tādi pirkumi kā alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un enerģijas dzērieni.