Burovs emocionāli atbild “Saskaņai” – Rīgas problēmās vainojama korupcija

18 komentāri

Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) pirmdien emocionāli komentēja partijas “Saskaņa” valdes pieņemto lēmumu par to, ka nepieciešams izvērtēt turpmāku “Saskaņas” atrašanos Rīgas domes (RD) valdošajā koalīcijā.

Burovs pieļāva, ka, veidojot nākamā gada budžetu, tiešām varētu nākties pieņemt “nepopulārus lēmumus”, piemēram, saistībā ar skolēnu brīvpusdienām. Viņš Rīgas problēmās arī vainoja “Rīgas satiksmes” (RS) korupcijas skandālu. Burovs akcentēja, ka RD viņa vadībā vairs nestrādāšot populistiski.

“Lai jebkurš nāk un vada Rīgas domi ar saviem solījumiem pēc principa “kā var nesolīt”, un lamā slikto valdību, veido Rīgu kā atsevišķu republiku, kas var dzīvot atsevišķi, kamēr valsts pie visa ir vainīga. Nē, tādās spēlēs es nepiedalos!” uzsvēra Rīgas mērs.

“Kā man vērtēt “Saskaņas” paziņojumus – vai tā ir koalīcija sabrukšana, vai tie ir atsevišķa indivīda paziņojumi, lai profilētos pirms kongresa – es negribu komentēt,” teica Burovs, piebilstot, ka viņam sacensties ar šo paziņojumu paudējiem būtu bezjēdzīgi. Vienlaikus Burovs uzsvēra, ka pilsētā ir “krīzes situācija”.

Burovs pievērsās pirms nepilna gada notikušajam RS korupcijas skandālam: “Korupcijas skandāls – daži baidās un negrib lietot šo vārdu “korupcija” – bet nevajag baidīties! Tas ir korupcijas skandāls, un visi tālākie skandāli ar RD nelikumīgu finansējumu utt., tas atstāj uz RD reputāciju ļoti nopietnu ēnu, kas, protams, ietekmē arī mūsu finansiālo situāciju. Un, ja mēs pieņemsim nepopulārus lēmumus, piemēram, izglītības nozarē, tad es varu apsolīt vienu – mēs nestrādāsim vairs populistiski, ar cīņu par elektorātu, par balsīm, es tādās lietās nepiedalos. Tad lai jebkurš nāk un vada Rīgas domi ar saviem solījumiem pēc principa “kā var nesolīt” un lamā slikto valdību un veido Rīgu kā atsevišķu republiku, kas var dzīvot atsevišķi, kamēr valsts pie visa ir vainīga. Nē, tādās spēlēs es nepiedalos!”

Pašlaik Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs brīvpusdienas skolēniem ir līdz 12. klasei. Burovs pieļāva, ka tas varētu mainīties: “Es pats uzskatu, ka vispārizglītojošajās skolās galvenais ir izglītība. Un labākā iestāde ir Rīgas 1. ģimnāzija, bet nevis Rīgas 1. ēdnīca.” Vienlaikus viņš uzsvēra, ka ietaupītā nauda tiktu novirzīta “algu pacelšanai pedagogiem, apdrošināšanai un tehniskajam nodrošinājumam”, nevis “Rīgas satiksmei”.

“Saskaņas” priekšsēdētājs Nils Ušakovs sociālajā tīklā “Facebook” raksta: “Pēdējā laikā Rīgas domē ne reizi vien skanējuši izteikumi, ka bezmaksas pusdienas bērniem bērnudārzos un skolās, īpaši vecākajās klasēs, tas esot populisms. Gribu atgādināt, ka visi deputāti, kuri 2017. gadā tika ievēlēti no kopējā “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” saraksta, pirms vēlēšanām apsolīja ieviest Rīgā bezmaksas pusdienas bērnudārzos un skolu vecākajās klasēs. Ja kāds uzskata, ka pirms vēlēšanām doto solījumu izpilde ir populisms un solīto var nepildīt, tad droši vien godīgi būtu nolikt mandātu, nevis turpināt deputāta darbu.”

“Saskaņa” gan pieņems konkrētus lēnumus pēc tam, kad tiks ievēlēta jauna partijas vadība. “Saskaņas” kongress notiks 26. oktobrī. Reālākie kandidāti uz “Saskaņas” nākamā priekšsēdētāja amatu ir Jānis Urbanovičs un Vjačeslavs Dombrovskis. Ušakovs pieņēmis lēmumu vairs nekandidēt uz partijas vadītāja posteni.

Bez “Saskaņas” balsīm Burovam Rīgas domē nebūtu vairākuma.

Plašāk skatieties LNT Ziņu sižetā!

18 komentāri