Bunkus slepkavību šķetinās labākie izmeklētāji

8 komentāri

Pie noslepkavotā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus lietas izmeklēšanas ķērušies labākie izmeklētāji un operatīvie darbinieki.

Notikušais analizēts arī Nacionālās drošības padomes sēdē, tikmēr izskan aicinājumi kopumā izvērtēt maksātnespējas jomā notiekošo.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs Ainars Latkovskis, Bunkus slepkavību izmeklē labākie izmeklētāji.

Ainars Latkovskis
Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs

Par to, ka netiek piešķirti resursi, mēs nevaram runāt. Visi resursi no Iekšlietu ministrijas, no prokuratūras puses tiek piešķirti, un izmeklēšana tiek veikta ātri. Redzēsim, cik tā būs efektīva, vai tā ir saistīta ar kādu starptautisko noziedzību.

Vienlaikus Latkovskis norāda, ka maksātnespējas jomā joprojām ir lielas problēmas un to risināšanā jāiesaistās valdībai.

“Runājot kopā par maksātnespējas sistēmu, ir pienācis laiks ne tikai uzklausīt ārvalstu investorus, kuri sūdzas, ka šīs sistēmas dēļ kavējas investīcijas mūsu valstī, bet kopumā valdībai jāķeras pie šī darba pamatīgāk,” skaidro Latkovskis.

Jau vēstīts, ka trešdien, 30. maijā, Rīgā, Aizsaules ielā 1, notikusi slepkavība. Izmantojot šaujamieroci, nogalināts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus.

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus nošaušana uzskatāma par šokējošu un pārdrošu, jo pavisam netālu ir policijas iecirknis, un likumsargi ieradušies pāris minūšu laikā.

Valsts policija (VP) pieļauj, ka slepkavība bijusi iepriekš rūpīgi izplānota, taču aizdomās turēto pagaidām nav.

Trešdien sasauktajā preses konferencē Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins atklāja, ka Bunkus pirms diviem gadiem vērsies policijā ar iesniegumu par sev izteiktiem draudiem un par to iepriekš sākts kriminālprocess.

Nošautais Bunkus bija iemantojis daudzus ienaidniekus un bija ierauts vairākos skandālos.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien izplatīja paziņojumu, kurā pauda: “Latvija ir tiesiska valsts, kur šāds notikums, kad gaišā dienas laikā brutāli, izmantojot šaujamieroci, tiek noslepkavots cilvēks un apdraudēta apkārtējo cilvēku drošība, ir ārkārtējs.”

8 komentāri