Bunkus slepkavība: policijai pagaidām nav aizdomās turēto

Pievienot komentāru

Valsts policija (VP) pieļauj, ka trešdien, 30. maijā, notikusī maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība bijusi iepriekš rūpīgi izplānota, preses konferencē pastāstīja VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Grišins informē, ka policija izvirzījusi vairākas versijas par notikušo, vienā no tām tiek pieļauts, ka slepkavība saistīta ar Bunkus profesionālo darbību. Vienlaikus Grišins norāda, ka policijai pagaidām nav aizdomās turēto. Notikuma vietā turpinās policijas darbs.

“Iepriekš izplānots slepkavības jeb pasūtījuma slepkavības ir ļoti sarežģīti atklājamas, bet viņas tiek atklātas. Organizētai noziedzībai parasti ir arī starptautisks raksturs. Mēs to ļoti labi apzināmies, tas nav pirmais noziegums, kur mēs varam saskarties ar starptautisko organizēto noziedzību. Bet mēs esam guvuši rezultātus. Nav iemesla domāt, ka šis varētu būt izņēmums un mēs neatklātu šo noziegumu,” min Grišins.

Policija aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo, zvanot Valsts policijai pa tālruni 67014002.  Jebkura informācija var būt ļoti noderīga izmeklēšanā. Šobrīd uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas slepkavību. Notiek izmeklēšana.

Šobrīd policija strādā notikuma vietā, un patlaban Aizsaules ielā ir bloķēta satiksme ceļa posmā no Gaujas ielas līdz Brāļu kapiem. Policija aicina netuvoties notikuma vietai, lai policija var netraucēti veikt darbu.

Izskan versija, ka apvidus automašīna ir braukusi pa Aizsaules ielu, kad no pretimbraucošā auto sākts šaut no automāta. Uz apvidus auto loga ir redzamas vairākas ložu pēdas. Kāda aculieciniece TV3 Ziņās pastāstīja, ka dzirdējusi septiņus šāvienus. 

Mežaparkā, netālu no vietas, kur no rīta nogalināts Bunkus, atrasts nodedzis busiņš. Mežā pie krematorijas atrodas nodegusi furgona tipa automašīna ar tentu, kas ir tieši tāda, kādu policija meklēja pēc slepkavības.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V) uzskata, ka maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība nekavējoties jāpārrunā Valsts prezidenta vadītajā Nacionālās drošības padomē (NDP).

Tikmēr iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) norādījis: “Visticamāk, notikusi administratora Bunkus pasūtījuma slepkavība.”