Bulgārijas pilsoņus ar vienu Covid-19 pacientu neielaiž Lietuvā; Latvijā viņiem nosaka karantīnu

29 komentāri
Bulgārijas pilsoņus ar vienu Covid-19 pacientu neielaiž Lietuvā; Latvijā viņiem nosaka karantīnu
OKSANA DŽADANA, F64

Latvijā no Igaunijas iebraukuši 18 Bulgārijas valstspiederīgie, no kuriem vienam konstatēta saslimšana ar Covid-19, un tā rezultātā ārzemnieku uzturēšanās vietai Mežotnes internātvidusskolas telpās noteikta karantīna, noskaidroja aģentūra LETA.

Lietuvas kompetentās iestādes neielaida Lietuvā tranzītā no Somijas, Igaunijas un Latvijas ceļojošus Bulgārijas valstspiederīgos, no kuriem vienam tika laboratoriski apstiprināts Covid-19, aģentūru LETA informēja Veselības ministrija.

Ņemot vērā, ka minētajām personām Latvijā nav deklarētās dzīvesvietas, ir palielināts turpmāks infekcijas izplatīšanās risks sabiedrībā.

Līdz ar to Veselības ministrija noteikusi karantīnas režīmu ārzemnieku uzturēšanās vietai bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpās un teritorijā Bauskas novadā.

Rīkojums paredz, ka ārzemniekiem būs aizliegts atstāt šo uzturēšanās vietu un pārkāpumu gadījumā tiks iesaistīta Valsts policija. Tā nodrošinās arī uzturēšanās vietas norobežošanu, apsardzi un sabiedriskās kārtības uzturēšanu.

Karantīnas vietā atrasties varēs arī mediķi, ja būs nepieciešams sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī personas, kuras nodrošina kārtību un piegādā pārtiku.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Ārzemniekiem tiks novērots viņu veselība stāvoklis un sniegta visa nepieciešamā palīdzība, savukārt uz vietas tiks nodrošināta ne mazāk kā divu metru distances ievērošanu starp personām.

Šajā karantīnas vietā jaunus ārzemniekus varēs ievietot, tikai saskaņojot ar speciāli izveidoto komisiju, kura koordinē karantīnas pasākumus un nosaka pretepidēmijas pasākumus.

Atbildīgā iestāde par Slimību profilakses un kontroles centra noteikto profilakses un pretepidēmijas pasākumu organizēšanu un veikšanu uzturēšanās vietā ir Bauskas novada pašvaldība.

Vienlaikus Veselības ministrija ar individuālās aizsardzības līdzekļiem nodrošinās policijas darbiniekus un citas personas, kuras iesaistītas noteikto pretepidēmijas pasākumu īstenošanā, noskaidroja aģentūra LETA.

Kā vēstīts, pēdējā diennaktī noteikti deviņi jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, kamēr kopumā līdz šim zināms par 542 inficētām personām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.