Bulduru dārzkopības vidusskolai var draudēt arī likvidācija, secina Smiltēns

0 Komentāru
Bulduru dārzkopības vidusskolai var draudēt arī likvidācija, secina Smiltēns
Foto: F64

Dārzkopības speciālisti ir vajadzīgi – to vienā balsī apstiprina Zemkopības ministrijā un nozarē.

Izglītības un zinātnes komisijas deputāti otrdien bija spiesti iedziļināties finanšu līkločos. Jau vairāk nekā 10 gadu kopš ministrijas pakļautībā nonākusi savulaik prestižā Bulduru dārzkopības vidusskola, taču tās spozme jo gadus kļuvusi bālāka. No 1200 audzēkņiem, kurus skola būtu gatava mācīt, tai ir tikai 226 skolēni, no kuriem vien puse apgūst to, kas rakstīts skolas nosaukumā, – dārzkopību.

Kāpēc tā un cik tieši drūma ir situācija Bulduros, deputātus informēja skolas vienīgā valdes locekle, kura pēdējo gadu risinājusi arī saimnieciskās problēmas, jo skola jau tieši tik ilgu laiku palikusi bez direktora.

“Skolas īpašumi ir tās spožums un posts. 146 hektāri zemes ir priekšrocība. Ja to izmanto, audzēkņiem iespēja iemācīties. Tajā pašā laikā 2000-2001 īpašumi iznomāti uz 50 gadiem, tos lauzt vai izmainīt nav iespējams,” teic Bulduru dārzkopības vidusskolas valdes locekle Ina Vārna.

Kas ir pati galvenā problēma garo likstu sarakstā, Vārna tomēr saka, – skolēnu trūkums. Pagājušajā gadā valsts piešķīra pusotra miljona dotāciju, šogad – vēl 660 tūkstošu apmērā. Ja rēķina uz skolēnu skaitu, Bulduri Latvijas mērogiem ir ārkārtīgi dārga skola.

“Es nonācu pie secinājuma, – ja neievedam citā attīstības līmenī: vai nu stagnēs, vai likvidēsim,” saka Saeimas deputāts Edvards Smiltēns. Viņš parlamentārā sekretāra amatā ir vien gadu un ar jaunu sparu pieķēries Bulduru skolas nākotnei. Speciāli izveidotās skolas attīstības biedrības vadītājs izpildvarai gan pārmet pārāk dramatizētu situācijas raksturojumu. Esot vajadzīgs attīstības plāns, nevis restarts. Saukts tā vai citādi, Smiltēns uzskata, – vienīgais risinājums ir sasaiste ar augstāko izglītību.

Deputāti dzirdēto pagaidām vien pieņēma zināšanai, daļai tikai pirmo reizi aptverot situācijas nopietnību. Par vienu gan visi bija vienisprātis – ka skolu jācenšas saglabāt.

0 Komentāru