Bulduros top neierasta izstāde, kurā varēs redzēt “tablešu desu”, “zelta kaulus” un citus “nedarbus”

0 Komentāru

Jebkurš darbs var pārtapt nedarbā. Ikvienam, kuram, veidojot kādu mākslas darbu, kaut kas ir nogājis greizi, tiek piedāvāta brīnišķīga izeja – radīt nedarbu.

Nedarbus gaida Bulduru izstāžu namā, kur nedarbi tiek apkopoti un tiks izstādīti 1. aprīlī. Kā norāda izstāžu nama vadītāja Agnese Bule, nedarbi Bulduru izstāžu namā tiek apkopoti un apbalvoti jau sesto gadu.

“Šis pasākums ir tāds, ka dodam arī balvas, bet drusku savādāk, bet šeit slavējām nedarbus. Atšķirība starp darbu un nedarbu ir tik trausla, ka, iespējams, pat nevar pamanīt,” norāda Bule.

Kaut arī darbu no nedarba nevar teju atšķirt, Agnese min zināmākos mākslinieku nedarbus, kas par nedarbiem kļuvuši pārpratumu dēļ. “Atceros, ka Anitra Bērziņa atnesa paleti, ko viņa atstāja ārvalstīs pie miskastes konteinera, bet tad drīzumā viņai to atsūtīja atpakaļ kā viņas mākslas darbu un viņa atnesa uz izstādi,” atminas Bule.

Labākie nedarbi esot tie, kas ir ar savu stāstu. Tomēr ne vienmēr nedarbam jābūt kādam ļoti neparasta negadījuma sekām. Piemēram, Ineses Aizstrautas vārītas zupas kauli ar zelta krāsas palīdzību kļuva par 1. aprīļa nedarbu izstādes eksponātiem.

“Zupa bija darbs, bet nedarbs palika pāri un to atnesa uz izstādi. “Zelta kauli” ir ļoti vērtīgi, un tāpēc tos es varēju atnest uz izstādi,” stāsta nedarba autore Inese Aizstrauta.

Tātad nedarbi var būt visdažādākie, svarīgi, lai tie saista uzmanību, nedarbus vērtēs izstādes apmeklētāji, kuri tos varēs iegūt loterijā. Loterija būs īpaša, autori nododot nedarbu loterijai savukārt iegūs lielāko aplokšņu algu Latvijā.

0 Komentāru