8 komentāri
“Bulciņu skandāls” satracinājis sabiedrību; arī ministriju starpā briest konflikts
Foto: F64

Veselības ministrijas strīdīgie noteikumi par uztura normām skolās satricinājuši sabiedrību un atbildīgās iestādes nolēmušas rīkoties – jau vienā no tuvākajām valdības sēdēm varētu tikt pieņemts normatīvais akts, ar kuru noteikumi tiktu grozīti.

Iebildumus pret jauno kārtību, kas stājusies spēkā no 1.janvāra, ceļ gan ražotāji, gan skolu ēdinātāji. Ražotāji nespēj nodrošināt skolas ar tādiem produktiem, kādus prasa noteikumi, līdz ar to ēdinātājiem trūkst produktu, no kuriem ēdnīcās gatavot skolēniem maltītes. Zemkopības ministrija ir nostājusies ražotāju pusē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr veselības ministrs Guntis Belēvičs līdz galam savu kļūdu neatzīst un uzsver, ka iepriekš grozījumus saskaņoja gan Zemkopības ministrija, gan paši pārtikas ražotāji un skolu ēdinātāji, un visiem bija pusgads, lai sagatavotos jaunajai kārtībai. Neprecizitātes viņš sola labot jau tuvākajā valdības sēdē, taču sašutumu raisījusī norma, ka skolu kafejnīcās smalkmaizītes tirgot nevarēs, paliks spēkā. Turklāt tai būs arī laika ierobežojums.

TOP komentāri

 • Nika
 • vecmāmiņa
  +1 +1 0

  vecmāmiņa

  cienijamie vecāki, skolotāji, žurnālisti! tieši šīs 3 puses ir tās, kur mūsu Latvijas bērni var smelties zināšanas un pieredzi - kā tad pareizi ēst, ko nozīmē sabalansēts uzturs un ko ļaunu nodara, ja regulāri - tas nozīmē - ik dienas - ēd bulkas u.tml. (ogļhidrāti, tauki utt.)! cienījamie mediķi! pastāstiet stāstu par pacientiem, kam ir tikai 30 gadi, bet viņi ar infarktiem (u.tml.) nonāk slimnīcā! ka viens no galvenajiem riskiem - ir nepareizs uzturs! cienījamie uzņēmēji un viņu PR speciālisti (kas iespējams, veicina šo melno PR pret VM)! vai jūsu peļņa ir tā vērta?! cik saprotu darba grupā darbojās visi, kas tagad bļaustās! tai vietā lai padomātu, kādu ļaunumu nodarāt paši saviem bērniem, tirgojot neiedomājamus mēslus, ne tikai skolās....cienījamie žurnālisti, varbut no intrigām un sensācijām varētu pievērsties profesionālai, analītiskai žurnālistikai un veikt vienu no savām patiesajām misijām - palīdzēt sabiedrībai izzināt lietu būtību un izglītot sabiedrību...
 • Lauma
  +1 +1 0

  Lauma

  Būtu labāk painteresējušies, ko vecāki mājās dod bērnam ēst un vai vispār normāli ēdina. Cik daudz ir atrodami bērni vegāni vai veģetārieši, kas bemaz nezina, kas tas ir, jo vecāki izlēmuši bērnu vietā. Cik daudzi vecāki nobaro savus bērnus ātrās ēdināšanas iestādēs. Šausmīgi noskatīties kā bērnam, kas tikko knapi pats iemācījies ēst, baro iekšā tos burgerus. Vai vakaros ieskrien vecāki ar saviem bērniem ar tekstu - Paēdisim te, lai mājās nekas nav jāgatavo.
  Tad lai vismaz skolā bērni paēd kaut cik veselīgi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl