Komentāri

Bērnu ēdināšana skolās tiks mainīta. Janvārī skolās valdīja haoss – ēdinātāji nesaprata, ko drīkst likt uz bērnu šķīvjiem, bet ražotāji nespēja piegādāt atļautos produktus. Otrdien steidzamības kārtībā valdība strīdīgās uztura normas grozīja.

Tika nolemts, ka skolu pavāri tomēr varēs lietot pārtikas produktus, kuru ražošanā izmantoti dabīgie aromatizētāji un krāsvielas, kā arī atsevišķi konservanti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, uz skolēna šķīvja varēs būt skābēti kāposti, reizi nedēļā – marinēta siļķe. Tikmēr kafejnīcu plauktos papildu, piemēram, riekstiem un barankām, varēs likt arī noteiktiem kvalitātes kritērijiem atbilstošu maizi, sviestu un džemu. Smalkmaizītes drīkstēs tirgot kā sabalansētas ēdienkartes sastāvdaļu no plkst. 11.00. Ar grozījumiem apmierināts ir veselības ministrs.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš iepriekš uzklausīja ražotāju bažas, uzskata, ka iepriekšējā kārtība, kas skāra arī, piemēram, pansionātus un bērnunamus, bijusi smieklīga. Zemkopības ministrija iepriekš bija nostājusies ražotāju pusē, kuri nespēja skolām piegādāt nepieciešamos produktus. Arī turpmāk ministrija sola atbalstīt ražotājus.

Foto

Pārtikas ražotāji cer, ka ar Veselības ministriju līdz maijam izdosies vienoties par jaunu kompromisu, kas skolās jau nākamajā mācību gadā atļauto produktu klāstu padarītu vēl plašāku.

Šodienas lēmumu ražotāji vērtē kā īstermiņa risinājumu, bet smagākās sarunas vēl priekšā.

Video

Lasi vēl