Budžets 2020: kā sabiedrība vērtē nākamgad paredzētos valsts tēriņus?

1 komentārs

Nākamā gada valsts budžeta izskatīšana nonākusi finiša taisnē – par to jālemj Saeimas deputātiem. Cik daudz par valsts svarīgāko finanšu dokumentu un tajā paredzētājiem tēriņiem ir informēta sabiedrība?

“Kantar” veiktā aptauja liecina: desmitā daļa jeb 8% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem ir norādījuši, ka ir labi informēti par nākamā gada budžeta saturu, savukārt puse jeb 53% ir norādījuši, ka ir kaut ko par to dzirdējuši.

Trešā daļa jeb 31% aptaujāto ir atzinuši, ka par to neko nezina un nav arī interesējušies. Vēl desmitā daļa jeb 8% iedzīvotāju nav snieguši konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Tikmēr 6% Latvijas iedzīvotāju no tiem, kuri ir labi informēti vai ir kaut ko dzirdējuši par nākamā gada budžeta saturu, ir norādījuši, ka tas ir labāks nekā iepriekšējos gadus.

Savukārt trešā daļa jeb 34% iedzīvotāju ir sacījuši, ka tas ir tāds pats kā iepriekšējos gadus. Vēl 29% aptaujāto domā, ka tas ir sliktāks nekā iepriekšējos gadus. Bet trešajai daļai jeb 31% nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

1 komentārs