Budžets 2018: valdība vienojas par prioritātēm

Komentāri

Partijas vienošanos ir panākušas, pārkāpjot arī līdz šim galveno bijušo klupšanas akmeni – demogrāfijas jautājumu. Atliekot Nacionālās apvienības kontrolētās Tieslietu ministrijas projektu – jaunā Liepājas cietuma būvniecību – koalīcija vienojusies par naudas piešķiršanu citai Nacionālās apvienības prioritātei – atbalstam daudzbērnu ģimenēm.

Par cietuma naudu paredzēts palielināt pabalstu ģimenēm par trešo un katru nākamo bērnu, bet cik lielā apmērā – skaidrības vēl nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Esam gandarīti par to rezultātu, ko esam sasnieguši – panākuši trešā bērna politikas īstenošanu ar ļoti būtisku atbalsta pieaugumu,” norāda VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Valdības ārkārtas sēdē šodien apstiprinātas budžeta prioritātes, bet gala lēmumu par 2018. gada galveno finanšu dokumentu Ministru kabinets pieņemšot otrdien. “Otrdien pieliks punktu un strīdu starp partijām vairs nav,” apliecināja premjers Māris Kučinskis.

Budžeta pieņemšanas gaita gan izpelnījusies arī kritiku. Ekonomisti jau par provinciālu marasmu nosaukuši pēkšņo lēmumu samazināt pievienotās vērtības nodokli Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem bez skaidrojumiem, kāpēc jāatbalsta konkrēti šī lauksaimniecības nozare. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) tikmēr uzsver, ka samazinātā likme būs spēkā uz trīs gadu pārbaudes laiku.

“Zemkopības ministrijai ir uzdevums vienoties vismaz tādā nodomu protokola līmenī ar lielajiem tirgotājiem, lai nebūtu tā, ka tirgotāji izmanto šo nodokļa samazinājumu, liekot papildu uzcenojumu, lai šis izdevīgums tiešām būtu patērētājiem un vietējiem ražotājiem,” sacīja Reizniece-Ozola.

Partijas iepriekš bija vienojušās likvidēt tā dēvētās “deputātu kvotas”, kas parasti budžeta vērtēšanas laikā Saeimā nozīmēja naudas došanu dažādu deputātiem pietuvinātu organizāciju vai pašvaldību vajadzībām bez plašāka izvērtējuma. Tomēr tagad deputātu kvotām pielīdzināmus ierosinājumus ir saņēmušas nevis Saeimas frakcijas, bet nozaru ministrijas.

“Nē, tās nebūs ne deputātu, ne ministru kvotas. Ir pilnīgi skaidrs, ka sabiedrībai ir nepieciešamas lietas. Latvijā tradicionāli daudzas lietas ir gājušas caur parlamentu, šobrīd mēs diskutēsim tās kā valdības programmas, un skatīsimies kā mēs sabiedrībai skaidri saprotamā veidā varam demonstrēt šo jautājumu risināšanu,” teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

“Mēs nevaram pieļaut kaut kādu ļoti stihisku naudas dalīšanu. Protams, ka visām ministrijām ir daudz un dažādu iesniegumu, zinot, ka vairs nevar vērsties pie deputātiem,” saka Kučinskis.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl