Budžets 2018: aicina nesteigties, nosakot skolēnu skaitu

1 komentārs

Latvijas Pašvaldību savienība iebilst pret steigu, ar kādu tiek virzīti grozījumi Izglītības likumā. Tie paredz Ministru kabineta tiesības noteikt minimālo skolēnu skaitu klasē.

Jautājumu, kurš iekļauts ar valsts budžetu saistītajā paketē, pašvaldību savienība lūdz atlikt, lai to rūpīgāk apspriestu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tradicionālajā Latvijas Pašvaldību savienības un valdības pārstāvju tikšanās reizē, kas notiek, gatavojoties valsts budžeta pieņemšanai, bez iebildumiem tika akceptēts fakts, ka arī šogad pašvaldību budžetā nonāks 80% no iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Faktiskajā summās tas ir nedaudz vairāk nekā pērn.

Diskusijas raisījās par grozījumiem izglītības likumā, kas paredz Ministru kabinetam noteikt minimālo skolēnu skaitu klasē. Šobrīd runa ir par laika posmu no 7. līdz 9. klasei.

Nozares ministrs to pamato ar novērojumiem praksē. Skolām ar nelielu skolēnu skaitu nav līdzekļu, lai algotu pietiekamu skaitu pedagogu.

Pašvaldību savienību šāds arguments vismaz pagaidām nepārliecina. Tās padomniece uzskata, ka skolas, kas kritērijus neizpilda, tiek kontrolētas jau šobrīd.

Valdības darba kārtībā jautājums tika iekļauts tikai vakar. Konkrēts skolēnu skaits pamatskolā šobrīd vēl nav noteikts. Taču minimālais skolēnu skaits vidusskolā, lai ar tiem paredzēto finansējumu varētu normāli eksistēt, esot vismaz 12 izglītojamie.

Ministrs uzstāj, ka skolu tīkla optimizēšana tiek veikta kvalitātes celšanas nolūkos.

Ja grozījumus atbalstīs arī Saeima, tad tie stātos spēkā jau no nākamā gada. Pašvaldību savienības vadītājs šodien lūdza jautājumu vēl nevirzīt.

Skolas Latvijā ir pašvaldību dibinātas mācību iestādes, un to slēgšana vienmēr bijis ļoti jutīgs temats.

Plašāk – LNT Ziņu sižetā!

 

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    IZM saka-vidusskolas novadu pilsētās, centros.Kad tā izdaris, veiks teritoriālo reformu, cilvēki atkal paliks bez sab.transporta kustības, dari, ko gribi.Vai tiešām mūsu ministri nespēj kaut ko izdarīt mērķtiecīgi, loģiski un ekonomiski izdevigi?Vini laikam sarunāties spej tikai, ja jāatrod sev un saviem cilvēkiem prēmijas un piemaksas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl