Brutāli “apšmauc” darba meklētājus: sola vest uz Somiju, bet aizved uz Pārdaugavu

5 komentāri
Brutāli “apšmauc” darba meklētājus: sola vest uz Somiju, bet aizved uz Pārdaugavu
Foto: F64

Astoņpadsmit vīru gribēja braukt strādāt uz Somiju, taču par 245 eiro viņus atveda uz Ormaņu ielu Rīgā. Par krāpniekiem – darbā iekārtotājiem – stāsta Ieva Brante.

Alises ielā, Rīgā, policijas iecirkņa pagalmā bariņš vīriešu sapulcējušies ap uz asfalta noliktām ceļasomām. Pēc pārdesmit minūtēm kāds iet iekšā rakstīt iesniegumu, kāds cits nāk ārā, to jau uzrakstījis. Vīri gribējuši braukt strādāt uz Somiju, taču atbraukuši tikai līdz Ormaņu ielai Pārdaugavā.

Kopā sapulcējušies 18 vīri no visām Latvijas malām, gan savstarpēji pazīstami, gan viens otram sveši. Otrdienas rītā viņus Rīgā gaidījis transports. Autobuss bijis ar Igaunijas valsts numura zīmēm, nolīgts Igaunijā, lai vestu cilvēkus uz prāmi.

Skaties foto:

No katra potenciālā darbinieka tika prasīti 245 eiro par transporta izdevumiem un kopā sanākusi liela summa – aptuveni 4000 eiro. Braucot no centra, autobuss uzsācis ceļu virzienā uz Pārdaugavu, mazo Ormaņu ieliņu Āgenskalnā, kur it kā vajadzējis paņemt vēl kādu pasažieri. Taču pasākuma kūrētājs tur pazudis bez vēsts.

Skaties video: