Bruņurupuča ārstēšana Rīgas Zoodārzā joprojām bez rezultātiem

5 komentāri

Rīgas Zoodārza vetārsti ir satraukušies par Galapagu bruņurupuču meitenes Trīnas veselību un viņiem palīgā nākuši arī ārvalstu speciālisti ar lielāku pieredzi tieši eksotisko dzīvnieku ārstēšanā, bet pagaidām bez uzlabojumiem, vēsta TV3 ziņas.

TV3 ziņas jau vēstīja par īpašo procedūruu, lai datortomogrāfā izmeklētu reto rāpuli. Lasi šeit!

Nu jau pusotrs mēnesis, kopš Medicīnas sabiedrībā ARS kādā pievakarē, pēc ikdienas pacientu izklīšanas, tika organizēta īpaša operācija, lai datortomogrāfā izmeklētu smagu un eksotisku pacienti – Galapagu bruņurupuci. Eksperiments interesants šķita arī cilvēku ārstiem – cik daudz aparāts ieraudzīs, un vai bruņu dēļ nenoturēs visu rāpuļa ķermeni par vienu lielu galvaskausu. Izmeklējums izdevās – vismaz tiktāl, lai noteiktu, kurā ķermeņa daļā ir problēmas.

Diemžēl ar ārstēšanu tik viegli neveicas.

Rīgas Zooloģiskā dārzā pārstāvis Māris Lielkalns

“Datortomogrāfijā konstatēti sabiezinājumi ķermeņa pakaļējā daļā. Visam cauri, bruņām cauri tas tika saskatīts. Izejot no tā, mēģinām ko darīt, bet diemžēl situācija joprojām neuzlabojas. Turpinām cīnīties, mēģinām ārstēt, ceram uz labāko. Vai tā izdosies – nezinu.”

Svara zudums turpinās, apetīte neatgriežas. Pasaulē izmirstošās sugas pārstāve šobrīd ir nemitīgā vetārstu uzraudzībā, tomēr precīzu diagnozi uzstādīt joprojām nav izdevies.

Rīgas Zooloģiskā dārzā pārstāvis Māris Lielkalns

“Cik Latvijas vetārstiem var būt daudz darīšanas ar bruņurupučiem! Bet aptuvenas idejas ir. Saziņa ar ārzemju speciālistiem notiek neatkarīgi, vai Covid-19 ir vai nav. Attālināti e-pastu un telefonu formā tas notiek. Esam saistīti ar visu kopējo zoodārzu tīklu. Cenšamies tikt skaidrībā par visu.”

Zoodārzā vērš uzmanību – tā kā Galapagu bruņurupuči ir Pasaules Sarkanajā grāmatā ierakstīta suga, šo dzīvnieku skaits arī pasaules zoodārzos ir neliels.

Šiem rāpuļiem mūžs ilgst 150 un vairāk gadu, tāpēc 28 gadīgā Trīna bruņurupuču pasaulē ir vien tāda pusaudze. Kopā ar Čelsiju viņu Rīgai savulaik uzdāvināja Čikāgas zoodārzs. Tas bija 1995.gadā.

Vasaras sezonas svēršanās, kas parasti tiek uztverta kā izklaide, patiesībā tiek rīkota tieši ar mērķi pārliecināties par Galapagu meiteņu veselību. Tā arī atklājās Trīnas problēmas.

5 komentāri