Komentāri

13,5 miljoni eiro – tik lielu summu valsts piecu gadu laikā atvēlēs skolēnu ekskursijām un kultūras pasākumiem, lai radītu viņiem interesi un prieku par Latviju, izglītotu un iedvesmotu. Lauku bērni, kas iesaistījušies šīs grandiozās ieceres pilotprojektā, pauž sajūsmu par iespēju paplašināt savu zināšanu apvārsni.

Uz projekta ”Skolas soma” atklāšanu Mākslas muzeja modernajās telpās šodien bija ieradušies gan politiķi, gan arī pasākuma galvenie varoņi – bērni no Latvijas reģioniem. Tieši viņu izglītošanas un iedvesmošanas vārdā lemts vairāku gadu garumā tērēt 13,5 miljonus eiro.

Valsts sola nodrošināt ikvienam no vairāk nekā 200 000 Latvijas skolēnu iespēju klātienē pieredzēt Latvijas vērtības un sasniegumus. Visiem skolēniem no pirmās līdz divpadsmitajai klasei būs pieejami izglītojoši un metodiski precīzi mācību braucieni, izrādes, koncerti, darbnīcas un citi notikumi, Latvijas vēstures un kultūras vērtību, dabas skaistuma un zinātnisko sasniegumu iepazīšanai.

Bērni no Brocēnu vidusskolas piedalījušies ”Skolas somas” pilotprojektā, un par iegūto pieredzi ir gandarīti – uz skolu braukuši dažādi mākslinieki, piemēram, bērnu grāmatu autore Luīze Pastore.

Daniels, Brocēnu vidusskolas 4. klases skolēns

Deva visādus uzdevumus, piemēram, iejusties detektīva lomā. Un vajadzēja atrast noslēpumainās paroles dažādu autoru gleznās. Viss diezgan interesanti bija!

Aleksis, Brocēnu vidusskolas 4. klases skolēns

Pie arhitektiem varējām taisīt savu sapņu māju. Varēja daudz ko iemācīties par to tēmu.

Par iespēju paplašināt redzesloku priecīgi arī vecāko klašu skolēni.

Kristiāna, Brocēnu vidusskolas skolniece

Pie mums viesojās Inga Žolude, rakstniece. Tā tikšanās arī mani iedrošināja radīt, arī mani pašu interesē literatūra.

Kate, Brocēnu vidusskolas skolniece

Pie mums viesojās Edgars Vītols un dejotāji ”Ārā”, kuri rādīja savu 3D izrādi. Visi novērsās no telefoniem, un sāka skatīties šo izrādi.

“Latvijas skolas somas” finansējumu plānots novirzīt pašvaldībām proporcionāli skolēnu skaitam, lai tās kopā ar skolām plānotu efektīvāko līdzekļu izlietojumu.

Kārlis Šadurskis, izglītības un zinātnes ministrs

Piedodiet, ja es runāju kā matemātiķis, bet viss sākas ar vienu. Mūsu valsts sākas ar vienu ideju, vienu cilvēku, kas ideju nesa, un to lielo kopumu, kas pieņēma un virzīja tālāk. Šī zīmē – mūsu valsts iet no vieninieka savā bezgalīgajā attīstībā.

Finansējums paredzēts arī iniciatīvas ieviešanas administrēšanai, procesu monitoringam un izvērtēšanai, kā arī publicitātei un turpmākai attīstībai.

Foto

Lasi vēl