Brocēnos gandrīz atkārtojas 2004. gada traģiskā gāzes eksplozija

2 komentāri

2004.gadā Brocēnos, gāzes noplūdes izraisītā eksplozijā sagruva daļa daudzdzīvokļu nama Liepu ielā un bojā gāja trīs cilvēki. Aizvadītajā nedēļā no līdzīgas nelaimes turpat Brocēnos Lielcieceres ielā, paglābusi tikai laimīga sagadīšanās.

Darba dienas pēcpusdienā dzīve šajā namā ritējusi ierasto gaitu. Vairums iedzīvotāju vēl bijuši darbā. “Tikai dažas minūtes vēlāk, kāds cits nama iedzīvotājs, kurš tikai atgriezies mājās un ienācis kāpņu telpā no ielas, sapratis, ka spēcīgā smaka draud ar nopietnām nepatikšanām, tādēļ nekavējoties izsaucis glābējus. Jau pēc brīža, namu gandrīz vai aplenkuši neskaitāmi ļaudis, dakteri, glābēji un gāzes dienesta vīri,” atstāsta vietējie iedzīvotāji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī sākotnēji aizdomās turamā iedzīvotāja dzīvoklī gāzes noplūde netika konstatēta, turpat aiz sienas, no kādas 90 gadīgas māmuļas mitekļa durvju šķirbām plūdusi gāze. Tā kā mēraparāts uzrādījis koncentrāciju, kas jau uzskatāma par sprādzienbīstamu, vīri rīkojušies nekavējoties.

Pārsteigtā sirmgalve atzinusi, ka pati nav pamanījusi notiekošo. Arī skaidrojumu par to, kādēļ plītī atvērta gāzes padeve, vīri tā arī neieguva. Drošības labad, kundze nodota mediķu aprūpē, bet vīri parūpējušies par to, lai nams tiktu pienācīgi izvēdināts un iedzīvotāji varētu droši atgriezties telpās.

Skaties video:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl