Brīvprātīgie nav zaudējuši cerības atrast kaitbordistu un lūdz ziņot par jebkādām liecībām

1 komentārs
Brīvprātīgie nav zaudējuši cerības atrast kaitbordistu un lūdz ziņot par jebkādām liecībām
(Foto: LETA)

Brīvprātīgie, kas iesaistījušies jūrā ieskalotā kaitbordista Renāra Mileika meklēšanā, nav zaudējuši cerības atrast kaitbordistu, taču Latvijas armijas pārstāvis bija skeptisks par pozitīvu šī negadījuma iznākumu. Brīvprātīgie lūdz aculieciniekus ziņot, ja Rīgas jūras līča piekrastē tiek atrasts kaitborda ekipējums, kas varētu, iespējams, sniegt atbildes par negadījuma iemesliem.

Skaties.lv sazinājās ar brīvprātīgo meklēšanas koordinatoru Āri Muitinieku, lai uzzinātu vai izdevies atrast kādus priekšmetus un liecības par negadījumu. A. Muitinieku norādīja, ka meklēšanā iesaistījušies daudzi cilvēki, pateicoties kam ir apsekota liela teritorija, taču nekādi priekšmeti vai ekipējuma detaļas nav atrastas. ”Cilvēki brauc un palīdz. Viņi atbrauc, izstaigā iespējamās vietas, dodas prom, taču viņu vietā ierodas citi. Arī vakara stundās,” stāsta Ā. Muitinieks. Viņš arī norāda, ka ātrās tumsas iestāšanās traucē meklēšanai. Lai arī negadījums noticis Kolkas rajonā, Ā. Muitinieks lūdz visus, kas atrodas otrpus Rīgas jūras līcim pievērst uzmanību priekšmetiem, ko izskalojusi jūra, jo iespējams tā varētu būt daļa no Mileika ekipējuma. Brīvprātīgie arī ir izveidojuši karti, kur iespējams atzīmēt, kuri liedaga posmi ir apsekoti.

Par liecībām var ziņot meklēšanas koordinatora Ārim Muitiniekam; telefons – 28650990.

Karti var apskatīt šeit.

Nelaimē nokļuvušais centies no bangojošās jūras izkļūt divas stundas

Lūgts detalizētāk aprakstīt, kā noticis negadījums. Ā. Muitinieks gan norāda, ka pats nav bijis klāt, taču runājis ar cilvēkiem, kas redzējuši notikušo un zvanījuši glābējiem. ”Vienā brīdī Renars saprata, ka bura viņu nes iekšā jūrā un, nespējot to savirzīt krasta virzienā, viņš, acīmredzot, pieņēma lēmumu atāķēties no buras. To man stāstīja aculiecinieki,” notikušā iemeslus skaidro A. Muitinieks. Redzot, ka izkļūt krastā būs grūti, aculiecinieki zvanījuši glābējiem, kas devušies uz notikuma vietu. Aculiecinieki ar nelaimē nokļuvušo Mileiku uzturējuši vizuālu kontaktu divas stundas līdz iestājusies tumsa. Ar tās iestāšanos ieradušies arī glābēji, tāpēc aculiecinieki īsti nevarēja precīzi norādīt, kur jāmeklē Mileiku.

Par prognozēm atturīgi

Muitinieks norāda, ka neraugoties uz vairāk nekā 24 stundām, kas pagājušas kopš negadījuma brīža, viņš vēl arvien cer, ka jūrā ieskalotais Mileika kaut kur ”būs aizķēries”. Viņš arī no visiem, kas todien kaitoja, bija vissiltāk saģērbies. ”Lai gan ūdens ir auksts, viņa speciālais tērps ļautu Renāram palikt siltumā,” skaidro Muitinieks, izsakot cerību, ka izdosies atrast izskaloto kaitbordistu.

Skeptiskāks gan ir Skaties.lv uzrunātais Latvijas armijas pārstāvis. ”Glābējiem ir diezgan liela pieredze šādu glābšanas darbu veikšanā. Un jāsaka, ka ļoti slikti ir tas, ka, vispirms, ir pagājis jau pietiekoši ilgs laiks, ko ieskalotais vīrietis  pavadījis ledus aukstā ūdenī. Tāpat ļoti slikti ir tas, ka ir lieli viļņi, jo vētras laikā vējš un viļņu bangas izveido smalku ūdens migliņu. Elpojot šādos apstākļos cilvēkam ir ļoti liels risks noslīkt, jo sīkās ūdens pilītes sāk uzkrāties plaušās.

Kaitbordisti glābti arī līdz šim

Tos, kuri nonākuši nelaimē Latvijas piekrastē, steidz glābt Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests. Parasti gan glābj nelaimē  iekļuvušus laivotājus un burātājus. Gadās arī pa kādam slimniekam, kas jānoceļ no kāda prāmja un steidzami jānogādā slimnīcā, taču ir gadījumi, kad jāglābj jūrā iepūsti kaitotāji. Tā divas reizes noticis 2013. gadā

  • Augustā Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs saņēma informāciju, ka jūrā pie Ragaciema iepūsts kaitbordists un paša spēkiem netiek krastā. Uz notikuma vietu norīkoja helikopteru Mi-17  un kuģi P-06 Cēsis. Helikopteram, ierodoties notikuma vietā, tika novērots, ka atpūtnieks atrodas aptuveni 200 m no krasta un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta laivas pavadībā dodas krasta virzienā. Mi-17 meklēšanas un glābšanas rajonā atradās līdz brīdim, kamēr bija pārliecība, ka krastā nokļuvušais ir meklētais kaitbordists.
  • Maijā Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests  saņēma informāciju, ka jūrā iepretim Ragaciemam iepūsts kaitbordists, un paša spēkiem netiek krastā. Pēc aculiecinieku ziņojumiem kaitbordists tika iepūsts jūrā pie Ragaciema, bet vēlāk redzēts jūrā pie Kauguriem. Vēlāk tika saņemta informācija no VUGD, ka cilvēks paša spēkiem izpeldējis krastā.
1 komentārs