Brīvprātīgais darbs – populārs jauniešu un senioru vidū

Komentāri

Brīvprātīgais darbs Latvijā kļūst arvien populārāks! Pagājušā gada nogalē Nodarbinātības valsts aģentūras izveidotā lapa “Brivpratigie.lv” apvieno jau 10 Latvijas lielākās pilsētas, aicinot veikt dažāda veida brīvprātīgos darbus. LNT Ziņas skaidroja, kāda veida misijas ir populārākās un kas iesaistās brīvprātīgajā darbā.

Luīze ar brīvprātīgo darbu nodarbojas vairākas dienas nedēļā – šoreiz veidojot audioierakstu Jelgavā dzīvojošiem neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem. Taču viņas patiesā interese ir sporta pasākumi un to viņa apjautusi tieši sākot brīvprātīgā gaitas. Tas arī noteicis tālāko studiju izvēli.

Luīze arī izmantojusi iespēju izpildīt karjeras konsultanta skolā piedāvātu testu par nākotnes profesijas izvēli. Taču šāda testa izpildi nevarot salīdzināt ar reālu darbošanos. Līdzīgi arī Emīls brīvprātīgo darbu uzskata par neformālu izglītību, kura palīdzējusi saprast, ka viņš nesekos vecāku ieteikumam studēt uzņēmējdarbību, bet izvēlēsies kultūras jomu.

Foto

Brīvprātīgā darba koordinatore Jelgavā stāsta, ka pēdējā laikā interese par brīvprātīgā darba iespējām pieaug. Pārsvarā darboties grib skolnieki un studenti un visvairāk viņus interesē dažādu pasākumu organizēšana. Tomēr brīvprātīgais darbs var kļūt par atspēriena punktu arī tiem, kas savu vietu dzīvē vēl nav atraduši.

Nodarbinātības valsts aģentūra arī izskata iespēju nākotnē brīvprātīgā darba veicējiem piešķirt sertifikātus par nozīmīgu ieguldījumu šajā jomā. Tie būtu oficiāli dokumenti, kurus varētu pievienot dzīvesgājuma aprakstam meklējot darbu vai dokumentiem, stājoties augstskolā.

Tomēr ar brīvprātīgo darbu nodarbojas ne vien jaunieši, bet arī seniori, paši to nemaz nenojaušot. Nereti cilvēki, kas sāk apmeklēt kopienas centrus sāk vadīt kādas nodarbības vai apgūst iemaņas, ko vēlāk nodod citiem interesentiem un arī to var uzskatīt par brīvprātīgu darbu. Piemēram, Margas kundze vada smieklu klubu.

Arī citi seniori savām aktivitātēm pārsvarā saskata pavisam citu pamatojumu un paši to nesauc par brīvprātīgo darbu, bet drīzāk par hobiju vai vaļasprieku.

Lasi vēl