Komentāri

Prieks un līksmība šodien valdīja skolās – skolēni visā Latvijā šodien saņēma liecības jeb sekmju izrakstus. Kārtējais mācību gads ir noslēdzies un sācies vasaras brīvlaiks. Lielākā daļa skolēni garo brīvlaiku izmantos, lai atpūstos un, kā paši saka, beidzot izgulētos, bet daudzi arī vēlas šos mēnešus izmantot, lai nopelnītu. Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātajiem vasaras darbiem pieteikušies 10 000 skolēni.

Mācību gads noslēdzies, liecības saņemtas, un lielākā daļa skolēnu jau gatavi mesties vasaras brīvlaikā. Atpūta gan vēl jāpagaida devītklasniekiem un vidusskolu absolventiem – pēdējie pārbaudījumi vēl priekšā tiem, kuri izvēlējušies kārtot eksāmenu kādā no dabas zinātņu priekšmetiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielai daļai skolēnu vasaras plāni jau zināmi. Galvenokārt tā ir atpūta, bet ir arī bērni, kas vasarā grasās mācīties. Kādu no trim vasaras mēnešiem daudzi gatavi veltīt darbam. Skolēnu galvenā motivācija ir pašiem nopelnīt naudiņu, lai būtu mazāka atkarība no vecāku maka.

Pieteikties oficiāli apmaksātam vasaras darbam jau tradicionāli piedāvā Nodarbinātības valsts aģentūra. Šajā programmā skolēni var nopelnīt minimālo algu, proti, 370 eiro pirms nodokļu nomaksas. Skolēnu atsaucība bijusi necerēti liela, pieteikušies vairāk nekā 10 tūkstoši skolēnu. Darbavietu ir krietni mazāk, kas nozīmē, ka bērniem būs jāiztur konkurence.

Noteikti arī pašvaldību uzņēmumi, kuros vajadzīgs fotogrāfs, radošas, interesantas profesijas. Skolēni vasaru labprāt arī pavada dažādās nometnēs. Valsts izglītības satura centrā pieteiktas jau gandrīz tūkstoš dažādu nometņu visā Latvijā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl