“Brīvības lidojums un nemainīgas vērtības!” Jaunieši iemūžina Latvijas karogu dažādos mirkļos

1 komentārs
“Brīvības lidojums un nemainīgas vērtības!” Jaunieši iemūžina Latvijas karogu dažādos mirkļos
Kopumā konkursam 88 autori iesūtīja 158 darbus. (Foto: Līga Arāja)

Svinot Lāčplēša dienu, ceturtdien, 9. novembrī, plkst. 10.35 Saeimas nama Lielajā vestibilā tiks atklāta jauniešu fotokonkursa “Mūsu karogs” uzvarētāju darbu izstāde un sveikti fotodarbu autori, kā arī skolotāji, kuri mudinājuši savus audzēkņus piedalīties konkursā.

Kā informē Saeimas Preses dienests, kopumā konkursam 88 autori iesūtīja 158 darbus. Fotokonkursu organizēja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Jaunsardzes un informācijas centru.

Žūrija par konkursa uzvarētājiem izvēlējās 11 darbus. Uzvarētāji ir: Līga Arāja un Viktorija Hudjakova no Rīgas Stila un modes tehnikuma, Sindija Armanoviča un Gita Pērkone no Rīgas Stradiņa universitātes, Kristaps Bērziņš, kurš mācās Valdemārpils vidusskolā, Alisa Čudovska un Ralfs Nikolajs Ezergailis no Bērnu un jauniešu centra ”Rīgas Skolēnu pils” fotopulciņa, Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskolas skolēns Matīss Teodors Laiviņš, Rēzeknes tehnikuma audzēkne Laine Opule un Druvas vidusskolas skolniece Krista Gabriela Roba.

Izstādi atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs.

Gatavojoties Lāčplēša dienai un Latvijas simtgadei, kā arī veicinot patriotismu un nacionālo apziņu, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem bija aicināti piedalīties fotokonkursā. Tam varēja iesūtīt pašu uzņemtas fotogrāfijas, kurās attēlotas Latvijas karoga lietošanas tradīcijas ģimenē, skolā, pagastā, pilsētā, svinīgos pasākumos un valsts svētkos.

1 komentārs